Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy kihalt, vagy azóta megvált...

Egy kihalt, vagy azóta megváltozott nyelvet, hogyan lehet megtanulni?

Figyelt kérdés
Ha pl. én óangolul, ófranciául vagy valamely más régi nyelven szeretnék tanulni, akkor ahhoz hol kaphatok nyelvkönyveket, szótárakat? Feltétlenül tudnom kell pl. angolul, hogy tudjak óangolul? Mert pl. ahhoz, hogy tudjak latinul, nem kell tudnom olaszul. Persze angolul tudok, de a franciát szerettem volna megkerülni.

#angol #francia. óangol #ófranci #régi nyelvek
2015. máj. 22. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell tudni, de a legtöbb óangol tankönyv angolul, ófrancia tankönyv pedig értelemszerűen franciául lesz, plusz állandóan hivatkozni fognak a jelenlegi angol/francia stb. nyelvre.


Tankönyvet illetően meg egyetemi anyagokban nézz utána, hogy milyen könyvet használnak. Minden nyelvszakon van ilyen jellegű oktatás.

2015. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
letölthető vagy online elérhető szótárakat tudsz ilyen nyelvekhez?
2015. máj. 22. 19:12
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűsítem, hogy ez nyelvenként változhat. Ószlávul (egyházi szlávul) meg lehet tanulni úgy is, hogy az ember nem beszél egy élő szláv nyelvet sem, de természetesen sokkal könnyebb, ha beszéli valamelyiket, leginkább a bolgárt. Persze a dolog fordítva is működik, ha az ember megtanult egyházi szlávul, akkor egy mai szláv nyelvet már a kisujjából is ki fog rázni.


Egyszer egy netes ónémet tanfolyamot úgy hirdettek, hogy azért érdemes megtanulni, mert könnyebb lesz utána skandináv nyelveket tanulni, illetve könnyebb megérteni a németben a rendhagyó ragozásokat.

2015. máj. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!