Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban mikor használják a ....

Angolban mikor használják a . 's ; . 't ; . 'em ; . 'd rövidítéseket?

Figyelt kérdés
2015. aug. 5. 23:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Rosszul mutatja a kérdésben. valójában ...'s ; ...'t ; ...'em ; ...'d -t akartam írni.
2015. aug. 5. 23:18
 2/9 anonim válasza:
90%
mindig
2015. aug. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Huhh. Úgy értem milyen esetekben. Azzal hogy mindig, sűrűn, gyakran, néha, ritkán, stb... nem megyek sokra. Konkrét esetre voltam kíváncsi.
2015. aug. 5. 23:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 's általában az "is"-t jelöli, pl "She's / she is pretty. A 't általában a "not", pl "Don't / do not; can't / cannot". A 'd lehet a "would" és a "had" is.
2015. aug. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

's még azt is jelentheti, hogy valakinek a valamije, pl. Mark's dog - Mark kutyája


'em = them, szlengesen

2015. aug. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
' azt jelenti, hogy kihagytak pár betűt. Szóval mindig, amikor kihagynak pár betűt, hangot, mert összevonnak valamit.
2015. aug. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

's= is, valakinek a valamilye és has az hogy melyik a szövegkörnyezetből derül ki

't=tagadás do tagadva do not, rövidítve don't

'em=them

'd=had, would szintén szövegkörnyezet, mondatszerkezet.


hivatalos levelekben, irományokban nem használják, meg amikor ki akarják hangsúlyozni a dolgot (például she did not! az erőteljesebb néha, mint a she didn't) akkor nem használják ezeket a rövidítéseket, amúgy szinte mindig.

2015. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, köszi szépen, hogy leírtad ugyanazt, mint én és a 4-es válaszoló, tényleg igazán szükség volt rá!
2015. aug. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem szükség volt rá, mert összeszedettebben és pontosabban írta le. Az övé volt a leghasznosabb válasz. Persze azért a többi is hasznos volt, köszönöm szépen.
2015. aug. 6. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!