Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miről beszélgessek a német...

Miről beszélgessek a német cserediákommal?

Figyelt kérdés

Októberben jön majd hozzánk. A bemutatkozáson már túl vagyunk. Kérdeztem a nyaráról is. Egy évvel fiatalabb nálam, lány. (Én is lány vagyok) Az a baj, hogy nincs facebookja, csak snapchatje. A kedvéért csináltam én is. De ott nem nagyon beszélgetünk. Ő nem nagyon érdeklődik, én kérdegetem, ő udvariasan válaszol.

Sajna nekem nehezen megy a kapcsolatok kialakítása és az ismerkedés. Miről beszéljek vele? Hogy kezdjek beszélgetést? Miről kérdezzem? Vagy meséljek inkább magamról?

Mert ennyi a beszélgetés:

-kérdezek valamit-

-Válasz. Du?-

-Válasz-

-Okay-

Semmi több, hacsak én nem kérdezek megint.

Aki csinált már ilyet, mik a tapasztalatai? Nem kéne neki jobban érdeklődnie? Mégiscsak ő jön egy idegen családhoz...



2015. aug. 17. 13:46
 1/4 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, nem a nyelvtudásommal van baj -gond nélkül beszélek németül, ha van miről-, sokkal inkább a szociális ismereteimmel. Félek, hogy nem értené, mire gondoltam, vagy sértésnek venné, vagy szimplán hülyének nézne...

Segítsetek lécci, mi a szokás ilyenkor, ill. milyen gyakran írjak neki? Köszönöm

2015. aug. 17. 13:54
 2/4 anonim ***** válasza:

Mutasd meg, miekt sozktál csinálni, mtuasd meg mi érdekel, és kérd, hogy mondja el, mit ogndol róla, csinál-e hasonlót ő is ,szereti-e...

Sajnos nálam is volt hasonlóü helyzet, hogy nem igen akart beszélni, inkább abarátaival let volna - akik vele együtt jttek másokhoz.

Így visoztn nem sok értleme van a cserekapcsolatnak, guye...

Szóval erőltesd rá ,hogy beszéljen.

2015. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Okés, köszi :)


Milyeb tapasztalataitok vannak még? Valaki? :)

2015. aug. 22. 20:40
 4/4 anonim válasza:

Szia! Bocsi a késői válazért, de csak most láttam a kérdésed. Nálink most vannak cserediákok, és az enyém se nagyon beszélget semmiről. Ha kérdezek valamit rüöviden válaszol, visszakérdez, válaszolok, OK.

Esetleg próbáljatok közös programot szervezni a többiekkel, nálunk be vált a kalandpark és a közös xboxozás eddig. Vagy beszélgessetek arról amit mindaketten szerettek csinálni. Esetleg nézzetek közösen valami filmet.

Remélem tudtam segíteni:)

2015. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!