Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Azok akik alergiásak a helyes...

Azok akik alergiásak a helyes irásra, és mindig beszologatnak mindenkinek, arra nem gondolnak, hogy nem minden magyarnak van lehetősége magyar iskolába járni, vagy akár Magyarországon születni és a szüleitől tanult vagy valahogyan másképp?

Figyelt kérdés
Én sem jártam, a szüleimtől tanultam,Magyarországon is egyszer voltam életemben, ezek ellenére beszélni még mindig tudok és amint látom ezzel nem vagyok egyedül. Nagyon zavar mikor ezert beszologatnak akár nekem akár másnak. Szerintem nem normális, hogy erre nem gondolnak és bárkit leugatnak.
2015. okt. 8. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2015. okt. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Magyar oldalon talán természetesnek tartják a legtöbben, hogy magyarok írogatnak. Hőbörgés helyett akár egy pár szóval jelezni tudnád, hogy nem a magyar az anyanyelved,.
2015. okt. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Én csak akkor hozom elő, ha gonosz dolgokat ír a kérdező.

Vagy nagyonn vicces. De olyankor sem bántva próbálom.

De van amikor nem is érdekel az egész. Kedvemtől függ.

2015. okt. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ők nem mind alLergiás a helyes-írásra, csak van aki szándékos trollkodásból teszi, van aki vita stratégiaként használja, hogy hitelteleníteni próbálja vele az ellentétes véleményeket képviselőket, van aki pedig csupán kényes arra, hogy az olyan ember, aki arra ragadtatja magát, hogy írásban véleményt formáljon, az ügyeljen a helyesírásra is akkor már.

Szerintem ez van.


Ja és bocs az esetleges helyesírási hibákért ;)

2015. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Helyesen írni a nyelv iránti tisztelet. Ezért a hibás írás kijavítása egyszerű segítség.

AZONBAN!

Nagyon nem mindegy, hogyan. A stílus is a nyelv iránti tisztelet. Ha "beszólnak", "leugatnak", közönségesen lenéznek, akkor disszonánsan viselkednek. Olyasmit tesznek szóvá, ráadásul sértőn, amit maguk durvábban követnek el.

Ha egyszerűen utalnak a megfelelő módra, mintegy mellékesen, hogy megismerd, akkor az nem lehet probléma. Igazad van, nagyon fontos az is, ki miért ír úgy, ahogy. Lehetett valaki hátrányosabb helyzetben, siethetett, téveszthetett, szóval sok helyzet van. A gyakran ismétlődő, vagy elképesztően alacsony színvonal azonban arra is utal, hogy nemcsak a helyesírással van baj.

2015. okt. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
Nem gondolnak. Általában, mikor már nincs használható vitatémájuk, akkor kezdenek el helyesírást inzultálni. Sok olyan van, akinek vagy nem volt lehetősége tanulni, vagy egyéb problémák (ADHD, diszgráfia stb) miatt nem tud pontosan, helyesen írni vagy gépelni.
2015. okt. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Azok akik alergiásak a helyes irásra, és mindig beszologatnak mindenkinek, arra nem gondolnak, hogy nem minden magyarnak van lehetősége magyar iskolába járni,"



De igen. De azt, hogy valakinek nincs lehetősége iskolába járni, de ugyanakkor van lehetősége számítógépet venni és használni az internetet, na azt nem gondolom. Aki olyan mélyszegénységben él, hogy nem tud iskolába járni, az nem fog a gyk-ra írogatni. Úgyhogy ezzel ne gyere. De tudtommal amúgy a közoktatás mindenki számára biztosított és az állam ad segélyt azoknak, akik rossz családi körülmények között élnek.



"vagy akár Magyarországon születni és a szüleitől tanult vagy valahogyan másképp?"



Feltételezem, hogy aki ide ír, az magyar. Tökmindegy, hol született, a határon túli magyaroknak is megtanítják tudtommal a helyesírást. Aki a szüleitől tanul írni, annak meg, ha nem helyesen tanítják meg írni, előbb-utóbb úgyis meg kell tanulnia, mert van egy norma, amit mindenki elfogad és használ.



"Én sem jártam, a szüleimtől tanultam,"



Szerintem ez itt elég ritka, de igazából ha sokat olvasol magyarul, azzal is megtanulhatod a helyesírást. Sőt, mindenki úgy tanulja meg. Nem szavanként tanuljuk a szavakat, hanem szövegek olvasása által.

2015. okt. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az sokkal zavaróbb, mikor kerek-perec kijelentik, hogy tesznek a helyesírásra. Meg interneten nem számít. Meg ez csak egy fórum. Ez szerintem sokkal nagyobb bunkóság.
2015. okt. 10. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!