Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a szláv (fonetikusa...

Mit jelent a szláv (fonetikusan) "procsemedret" kifejezés, amit meglepő módon a Ren és Stimpy Space Dogging epizód német szinkronjában hallottam?

Figyelt kérdés
2015. okt. 17. 10:19
 1/6 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Kár hogy nem tudod PONTOSAN hogy melyik szláv nyelvböl van ez a szó...Ugyanis a szláv nyelvek között is akad némi különbség, ami az egyik nyelvben értelmes szó, az a másikban ismeretlen...Amiben én tudok segíteni a téma kapcsán az annyi, hogy az OROSZBAN van egy olyan szó hogy:"Procsem"...Azt jelenti hogy:"Mellékesen, "Amúgymeg", meg ilyesmi...Dehogy az "edret" mit jelenthet, arrol fogalmam sincs...Lehet hogy a lengyelben, szerbben,bolgárban stb talán jelent valamit, de hogy mit, azt én már nem tudom...
2015. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kb. hanyadik percnél van? Mert kíváncsiságból megnéztem angolul, de nem tűnt fel (igaz, elég felületesen szaladtam rajta végig).
2015. okt. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szovjet űrhajósokat alakítanak (már egy jó szitu :) ), és a visszatérési checklist-nél kérdezi Stimpy: "Volles Schubvertikal?", erre a válasz "Procsemedret!". Aztán lehet, hogy a német szinkronrendezőnek volt agymenése, mintha mi mondanánk parodisztikusan, hogy "taki veliki pofonvágás, sírva búgyes domu" :D .
2015. okt. 18. 23:12
 4/6 anonim ***** válasza:
azzal többre mennék, hogy hanyadik percnél - mittudomén, hogy mi az a visszatérési izé...
2015. okt. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

9:17-nél?

Németül nem tudok, de a függőles izére az eredeti csak annyit mond, hogy "da", a harmadik a "check list"-en: "fuzzy dice"? és erre válaszolja azt, hogy "Roger Mildred". Talán ezt értetted 'procsemedret'-nek.

Innen puskáztam:

https://www.youtube.com/watch?v=iPfzVKVmXoU

ott a felirat magán a filmen, nem a youtube-ost használtam

2015. okt. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na, akkor ennyi év után megoldódott egy rejtély, köszi a segítséget :) !
2015. okt. 31. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!