Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek kik beszélnek...

Szerintetek kik beszélnek érthetőbben, kevésbé durva akcentussal; a britek vagy az amerikaiak?

Figyelt kérdés

Mert én élőben az beszélgettem már 2 amerikaival, közülük az egyik kaliforniai volt, őt tökéletesen értettem egy ohioi-t pedig alig. 3 brittel is, akik mikor hozzám beszéltek, próbáltak mindent tökéletesen kiejteni, lassan, akcentus nélkül beszélni, de mikor egymással kezdek el beszélni alig értettem őket.


Filmekből is az amerikait értem jobban, az ír angolt és az ausztrált nehezen.


Szerintetek?



2016. jan. 3. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A briteknél rengetegféle akcentus van. Párom egy évet élt kint Manchesterben, brutális, ahogy ott beszélnek az emberek, az első hetekben alig értett valamit belőle, pedig angolul tudott már akkor is. De amióta belejött, már bármilyen akcentust tökéletesen ért :D
2016. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

a britek, a szavak nagy hányadának a végét el "házzák" pl later: leithá (kicsit mintha össze lenne keverve a franciával) stb


Az amerikaiak pedig szinte majdnem minden szó végén hátra hajtják a nyelvüket. Pl later: létör (ugye az "r" betűnél hajtják vissza.)


Kérdésre válaszolva, szerintem nem jelent ilyen terén összehasonlítani, mert ugyan 1 nyelv, de más nép.

2016. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg, ki akarja megerteni, kinek kell megerteni.

Egy angolul folyekonyan beszelo ember, aki tobb nepcsoport angoljat hallja, tarsalog veluk, az megerti, nemi odafigyelessel. Amugy nem problema ez nekik, jot nevetnek, cikizik egymas akcentusat. Ha csak konyvbol tanul valaki, annak nehez barmelyik akcentust megerteni. Meg orszagokon belul is kulonbozik a kiejtes es a szavak hasznalata is.

2016. jan. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mert a világangol amerikai túlsúlyú, mi azt halljuk jóval gyakraban (youtube, stb.) És ahhoz képest az igazi angol angol (ami ma már csak csepp az angolul beszélők tengerében) valami fura, nehézkesen érthető tájszólásnak tűnik. Amerikában ugye nem vérszerint angol nyelvűek az emberek, ők is csak tanulták azt, legfeljebb pár generációval korábban. Ezért az amerikai angol mindenki számára beszélhetőbbé volt kénytelen válni. (Szerintem egy átlag nyelvtanuló beszédje is arra fog hajazni, nem tudatosan, egyszerűen az a beszélhetőbb.) Míg az angol angolnak, hát mit mondjak, tényleg megvan a maga fura egyéni akcentusa, amihez születni kell. Egy skót hanghordozásáról nem is beszélve, egy szót sem érteni belőle...
2016. jan. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szándékosan igyekszem a saját angol beszédemből az amerikai szavakat/kiejtést kigyomlálni, amennyire csak lehet. A brit RP (Received Pronunciation, a BBC-ben is ezt használják) nekem tökéletesen megfelel, a Scottish-t most szokom, a dél-walesit elég jól értem, a yorkshire-it is viszonylag. Az amerikai idegesít, főleg az intonációjuk.
2016. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ, hogy mit nevezünk brit akcentusnak (az "RP" alatt manapság az Estuary English posh-abb változatát értjük, régebben külön akcentus volt). Az amerikai sokkal homogénebb.
2016. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!