Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Franciaországban milyen...

Franciaországban milyen nyelvet érdemes a leginkább beszélni? (A francián kívül természetesen. )

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy egy Franciaországban élő tolmács/fordító mely nyelvtudással tud a leghatékonyabban működni. Gondolom angol tolmács van ott is bőven. Nem igen vagyok tisztaban még azzal, hogy Franciaország mely más országokkal van a legszorosabb együttműködésben, és hogy ezáltal mely tolmácsokra van leginkább szükség. Német, vagy talán olasz? Kérlek segítsetek, és fejtsétek ki véleményeteket! (Esetleg kint élő magyarok véleményét is szívesen fogadnám)

Köszönöm!



2016. jan. 19. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég a magyar-francia.

Igaz, hogy már nagyon régen élek itt.

Eleinte tolmácskodtam (különösen kereskedelmi vonalon), aztán már hivatalos (rendőri és bírósági, okmányok stb.) fordító lettem, ma már "műfordítok", magyarról franciára és fordítva.

Az olaszt és a spanyolt nem érdemes számítani, mert az ilyen tolmácsokkal/fordítókkal Dunát (hoppá, Szajnát!) lehet rekeszteni. A francia-német határ miatt az sem különösen keresett, sokan vannak.

Egyébként milyen vonalon szeretnél működni?

Mert az sem mindegy!

2016. jan. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nemrég találkoztam ezzel a cikkel, ez arról szól, hogy az iskolában mit tanítanak idegen nyelvként:

[link]

2016. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, ez nekem is eszembe jutott, hogy az újlatin nyelvek tolmácsaiból biztosan rengeteg van. Még nem tudom, hogy milyen vonalon szeretnék dolgozni, de nagyon érdekel a környezetvédelem, bár ezen a területén nem biztos, hogy jól meg lennék fizetve. Bírósági tolmácsolás kivételével egyenlőre bármilyen terület szóba jöhet.

Akkor mit gondolsz, mit érdemes megtanulni? Bármilyen nyelvre kíváncsi vagyok!

2016. jan. 19. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:
azt nem tudom, Franciao.-ban mi lenne hiánypótló, de én olyan nyelvet választanék, amivel több másik nyelv is jönne, tehát pl, norvég, és azzal jönne a dán és a svéd is,(értenéd) vagy orosz, és azzal meg más szláv nyelv is.
2016. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A skandináv népek nyelvét szívesen elsajátítanám, de nem tudom, hogy ezzel mennyire mennék. További véleményeket is szívesen várok, és köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. jan. 20. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!