Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért tartják annyira nehéznek...

Miért tartják annyira nehéznek a magyar nyelvet a külföldiek?

Figyelt kérdés
Az angolnál is egy csomó szót teljesen összevissza kell kiejteni, nincs erre normális szabály. Az oké hogy a magyaroknál a gy,ty,cs,ny hangok kicsit nehezebbek de most komolyan vannak olyanok akik nem bírják kimondani hogy bögre. Most én nem értem abba mi olyan bonyolult hallás után.
2016. febr. 2. 15:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem hasonlít egyetlen másik nyelvhez sem a hangképzés, kiejtés szempontjából. Meg szerintem leginkább a szóvégi ragozást tartják nehéznek, amit meg is értek.
2016. febr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

# 1


Mindig vért izzadok, amikor arra kérnek, hogy magyarázzam el az alanyi és tárgyas igeragozás közti különbséget.

És amikor elmondom, akkor biztos, hogy kapásból tudnak egy olyan példamondatot, ahol nem úgy használjuk, ahogy a főszabály kimondja :)

2016. febr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el egy laikus, nyelvészetből nem képzett külföldinek, hogy pl. "tudok angolul", és "tudom, hogy ma milyen nap van" mondatokban a "tud" ige miért más és hogyan kell használni.
2016. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
10%
Mert logikátlan, ezért nehezen tanulható. Na meg idegen hangokat sem olyan könnyű leutánoznia egy külföldinek pl. ű,ő,ú mivel nincs a nyelvükben. A magyarnak azért van könnyű dolga mert minden hangot tartalmaz az abc-je, emiatt könnyebb dolga van ha el kell ismételnie egy más nyelvet. Viszont azért az sem mindig tökéletes.
2016. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég kevesen adják arra a fejüket, hogy magyart idegennyelvként tanuljanak, még kevesebben, akik emellett más nyelvet is tanulnak. Vagyis nincs igazán összehasonlítási alap, hogy nehéz nyelv, nagyjából az összes idegennyelvről el lehetne mondani.
2016. febr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Hallás után bármilyen kiejtés könnyen megy, szerintem is a ragozás adja a nehézséget meg az h kevés külföldi tanul magyarul.
2016. febr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
aki meg nem tudja kimondani h bögre az egyszerűen meg sem próbálja
2016. febr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%

Dupla betűk ékezetek ly, j borzalom.

Sajnálom akinek ezt a nyelvet kell megtanulnia.

Egészséges. Most mi van? A középén az 'szs' micsoda?

A nyelvtan is nehéz, én pl magyar nyelvű dalokat nem tudok hallgatni, mert annyira nehézkes, hogy élvezhetetlen.

2016. febr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Előző: A külföldieknek nem a j és a ly a nehéz, de a helyesírás következetlenségei próbára teszik a nyelvtanulót. Maga a ragozás is elég nehéz. Egy finnek vagy töröknek nem lenne az, de sok más nyelv másként működik, és azokat beszélik többen.

A finnek szintén szeretnek arról beszélni, hogy az ő nyelvük milyen nehéz.

2016. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Mert teljesen más a nyelvtana, mint bármelyik európai nyelvnek. Mindenkinek könnyebb olyan nyelvet tanulni, ami valamennyire hasonlít az anyanyelvére. Mi meg könnyebben meg tudnánk tanulni törökül vagy finnül, mint mondjuk németül vagy franciául.
2016. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!