Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki lefordítaná nekem...

Valaki lefordítaná nekem németről magyarra ezt a rövid szöveget, megkérlek?

Figyelt kérdés

Hallo zusammen,


seit ein paar Tagen nenne ich neben meinem Sennheiser HD555 einen Superlux HD681 Evo mein Eigen, da ich schon so viele Lobeshymnen auf den gelesen habe für seine Preisklasse. Für Musik kann ich ihm auch wirklich einen hervorragenden Klang attestieren.


Mir ist jedoch aufgefallen, dass im Vergleich zu meinem Sennheiser beim Gaming (Bioshock Infinite) der räumliche Klang wenig flüssig klingt. Soll heißen, wenn ich im Spiel eine Audioquelle vor mir habe und mich drehe, dann merke ich genau wann der Kopfhörer den Klang von einer Seite auf die andere umschaltet. Es ist also kein flüssiger Übergang sondern nur ein "entweder-oder-Klang" von jeweils einer Seite des Kopfhörers. Mit dem Sennheiser passiert das nicht, da hier der Klang fließend von einer Seite auf die andere übergeht. Ist etwas schwierig zu beschreiben, aber ich hoffe man versteht was ich meine.

Ist dies nun ein Hardware- oder Softwareproblem, oder hat sonst jemand dieses Problem schonmal festgestellt? Durch diesen unnatürlichen und abgehackten Klang merke ich nämlich, dass ich relativ schnell Kopfschmerzen bekomme.


2016. febr. 4. 00:10
 1/4 schamuelson ***** válasza:

Szó szerinti fordítást szeretnél, vagy elég a lényege?

(Nincs kedvem szótárazni, és bejegyzés írója használ néhány nem mindennapi jelzőt és igét.)

2016. febr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Rick Mave ***** válasza:

"Néhány napja a magaménak tudhatok a Sennheiser HD555 mellett egy Superlux HD681 Evo-ot is, amelyről az árkategóriájában már megannyi dicshimnuszt olvastam. Zenehallgatásra valóban igazolhatom a kiváló hangminőségét.


Az azonban feltünt, hogy a Sennheiser-rel összehasonlítva gaming-nél (Bioshock Infinite) a térszerű hangvisszaadásnál nem igazán képes folyamatos átmenetre. Ez úgy értendő, hogy ha egy játékban egy hangforrást előttem van és megfordulok, akkor pontosan érzékelem, hogy a fejhallgató mikor váltja át a hangot az egyik oldalról a másikra. Tehát nincs egy folyamatos átmenet, hanem egyfajta „vagy-vagy hang” a fejhallgató egyik és másik oldaláról. A Sennheiser-nél ez nem történik meg, itt a hang folyamatosan megy át az egyik oldalról a másikra. Ezt elég nehéz jól leírni, de remélem érthető, hogy hogy értem ezt.

.

Most akkor ez egy hardver vagy szoftver probléma, vagy van esetleg más valaki is, aki szintén már megállapította ezt a problémát? Észreveszem ugyanis, hogy ettől a természetellenes és szétdarabolt hangtól viszonylag gyorsan fejfájást kapok."

2016. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Rick Mave ***** válasza:

Lábjegyzet:


Az audió (hifi) egy nagyon sajátságos nyelvi terület, ahol rengeteg szó és kifejezés van, ami némileg más értelemmel bír, mint úgy egyébként, ezért itt nem sokat ér a szótárazás. Nem azért, mert technikai szakzsargonról van szó, hanem azért, mert a hifi szakírók a hangreprodukciót próbálják minél "költőiesebben" leírni. Ezért gondoltam segítek (bár időm rá az zéró), mert éveken keresztül ilyen szövegeket fordítottam tonnaszámra.

2016. febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszöntem!!! mindenkinek ment a zöld kéz!
2016. febr. 5. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!