Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Indokolatlan vesszőhasználat?

Indokolatlan vesszőhasználat?

Figyelt kérdés

Pár éve felfigyeltem rá, hogy az emberek egy része néha olyan helyekre is tesz vesszőt a mondatban, ahova nem kéne. Szerintem ez rontja az olvasási sebességet, mert megakasztja az olvasót, néha pedig megváltoztathatja a mondat jelentését is.


Például sokszor az alany mögé is tesznek vesszőt, most ezek ugrottak be:

"A bátyám, elment nyaralni."

"Ez a nő, szerintem okos."


Ezekbe nem is kéne vessző, de szerintem a kiejtéskori hangsúly miatt hiszik azt, hogy ezt írásban is jelezni kell. Másnak is feltűnt már?



2016. febr. 7. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagyunnk még néhányan, akik hibázunk, és nemcsak a helyesírásban.
2016. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Látod, most is hibáztam, de azt a rohadt billentyűzet miatt. A gépem meg idegennyelvű és nincsen rá telepítve kontrol.
2016. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ez véletlen lenne (mint ez esetben nálad), mert sokszor és következetesen elkövetik ugyanezt. :o(
2016. febr. 7. 12:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Az "Ez a nő szerintem okos."-nál nem egyértelmű, hogy nem kell vessző. A szerintem tekinthető közbeszúrt gondolanak is, ez esetben kell vessző. Bár akkor utána is kell: "Ez a nő, szerintem, okos." De jelölhető gondolatjellel is: "Ez a nő - szerintem - okos."
2016. febr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 BringaManó ***** válasza:

Fel – de nyilván nem a jelenség új, hanem csak a megfigyelés.

Van amúgy kérdésed is, vagy csak el akartad újságolni, hogy feltűnt ez a dolog?... :-)

2016. febr. 8. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak érdekelt, hogy velem van-e baj, vagy mást is zavar-e. :o)
2016. febr. 8. 12:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem ennél csak az zavar jobban, amikor nem teszik ki a vesszőket oda, ahova kéne.
2016. febr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!