Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban mikor mondjuk a...

Angolban mikor mondjuk a "the"-t "dö"-nek, és mikor "di"-nek?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem, hogy minden magánhangzó esetén "di"-nek, és minden mássalhangzó esetén "dö"-nek ejtjük. De nemrég hallottam, hogy az "u"-nál is "dö"-nek ejtjük (kivéve, ha az "u"-t "á"-nak ejtjük), illetve a "h"-nál is van, amikor "di"-nek ejtjük. Akkor most hogy is van?
2016. márc. 14. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Alapvetően attól függ, magánhangzó vagy mássalhangzó követi, de sok más is befolyásolja, illetve gyors beszédben nem is jön elő különbség.

2016. márc. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pl. mi is befolyásolhatja még?
2016. márc. 14. 15:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól írtad, magánhangzó előtt di, mássalhangzó előtt dö. De pl. az u-t jelent magánhangzónak is ejteni, meg mássalhangzónak is. Például "the umbrella" itt magánhangzó, "di ámbrellá", itt az "u" az ilyen "á" szerű hang. De pl. a "the university" az meg "dö juniverziti", itt meg az "u" az "jú", tehát mássalhangzóval kezdődik. Tehát a kiejtés számít, nem pedig a leírás!
2016. márc. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2016. márc. 14. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
Semmikor. A magyar kiejtésnek nem sok köze van az eredetihez. Addig tanulj anyanyelvitől, amíg fiatal vagy.
2016. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!