Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol után melyik idegen...

Az angol után melyik idegen nyelvet "könnyebb" megtanulni? Kizárólag nyelvészeti szempontból kérdezem. (Most nem az érdekel, hogy melyik nyelvet tudnám jobban hasznosítani anyagi, stb. szempontból! )

Figyelt kérdés
Angolból felsőfokú nyelvvizsgám van, a nyelvet aktívan használom is. Szeretnék mellé tanulni egy másik idegen nyelvet. Angol után melyiket "könnyű" tanulni?
2010. ápr. 4. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Újlatin nyelveket: francia, olasz, portugál, spanyol...
2010. ápr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Én a spanyolt javaslom: logikus a nyelvtana, kevés benne a kivétel; egyszerű a kiejtése, pl. csak öt magánhangzót használ, a többi újlatin nyelv mind többet használ.
2010. ápr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokat segített a német elsajátításában az angol nyelvtudásom (hasonló szavak stb., de a nyelvi szabályok mások, a német kicsit szigorúbb - de hát minden nyelvnek megvan a maga logikája...)

Ha nem németet akarsz tanulni, ajánlom a hollandot, vagy a svédet, dánt, norvégot (ez utóbbi három igen közel áll egymáshoz, pl. középszintű svéd nyelvismerettel könnyen megérted a dánt vagy a norvégot is).

Amiket felsoroltam mind a germán nyelvcsaládhoz tartoznak, és valóban sok hasonlóságot mutatnak.


A német talán a második legfontosabb nyelv az angol után, azért ajánlom.

A ritkább nyelvek ismerete a munkaerőpiacon előnyt jelent - azokat meg azért.

(Nekem személy szerint a harmadik nyelvem a svéd lesz az angol és a német után)

2010. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Most röhögni fogsz, de mandarin kínai. (Kína hivatalos nyelve)

Semmi ragozás nincs benne, csak a szavakat kell megtanulni, és a négy hangsúlyt, amit kb. 2 nap alatt elsajátítasz. Az egyetlen nehéz dolog az írás... kb. 3000 jelet kell megtanulnod, hogy boldogulj. Viszont szóban, én internetről fél év alatt annyira megtanultam, hogy elbeszélgetek a kínai étteremben a kiszolgálóval, hogy hogy van, sok vevő volt-e, melyik a legfinomabb kaja stb.


Mutatok egy példát, mit értek azon hogy "nincs ragozás".


Pl. magyarul: én+akarni+enni+csirkehús = CsirkehúsT akarOK enni.


te+akarni+enni+csirkehús= CsirkehúsT akarSZ enni.


Látszik a különbség? Na most kínaiul ugyanezek(pinyin átírással, latin betűkkel):


én+akarni+enni+csirkehús = csak elmondjuk egymás után a szavakat: wo(én) yao(akarni) chi(enni) jirou(csirkehús).


te+akarni+enni+csirkehús = ni(te) yao(akarni) chi(enni) jirou(csirkehús)


Látod miről beszélek? Semmi ragozás, csak elmondjuk egymás után a szavakat, az egyetlen különbség a személyes névmás, ezért végtelenül egyszerű... ha ismer mondjuk 5 szót, amiből 1 ige, rengeteg mondatot tudsz csinálni.


ta yao chi jirou = ő csirkehúst akar enni


wo men yao chi jirou = mi csirkehúst akarunk enni


ni yao chi jirou ma? = csirkét akarsz enni?

2010. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: akkor miért tartják a kínait ennyire nehéz nyelvnek? Az íráson kívül.
2010. ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Általában azért mert ugye 4 hangsúly van, tehát van egy szó, mondjuk "zhang", ezt négyféle módon lehet kimondani ugye a négy hangsúllyal, és mind a négy hangsúllyal mást jelent. Mivel a kínaiak nagyon gyorsan beszélnek, ezért rengeteg gyakorlással, lehet elsajátítani azt hogy halld a hangsúlyokat. Én ezt könnyen kivédtem, ha beszélek egy kínaival megkérem, hogy beszéljen nagyon lassan. Lehet hogy viccesen hangzik, ahogy szinte szótagolva beszél, de megértem, én pedig beszélhetek normál tempóban, mert ő ugye megérti:)
2010. ápr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazából nálam az intonáció helyes elsajátítása a nehezebb - szemben a nyelvtan és szókincs tanulásával.


Így a kínai esetemben kiesik.


Inkább megtanulom a ragozást, stb., de az a fajta hangsúly nekem nehéz lenne - tapasztalat.


De köszönöm szépen a választ! Érdekes egyébként, így, a leírásod alapján.


Még további válaszokat - esetleg tapasztalat alapján - várok.

2010. ápr. 6. 16:43
 8/9 Phoney ***** válasza:

Angol majdnem-felsőfok mellé németet kezdtem tanulni (most alap- és középfok közt járok valahol), és minden világos elsőre. A szókincs egy lényeges része "egyezik" a magyarral vagy az angollal, a nyelvtan működéséről szintén ezt mondanám. Van némi extra szórend, meg rendhagyók, de nyelvileg nekem nagyon könnyű az angol után.


Plusz, a német középfokig nehéz inkább, utána állítólag nincs az a nagy "elvadulás", mint az angolban:)

2010. ápr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, èn is angol mellè kerestem, nekem a norvèg jött be. Angolul tanulom, így könnyebb, ès gyorsabb, mert a net tele van angol-norvèg leckèkkel. Gyönyörű nyelv, ès logikus! Nekem nagyon hajaz az angolra, ha tanultál anglisztikát, akkor Neked is sima liba lesz.
2016. jún. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!