Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az, hogy "lido"?...

Mit jelent az, hogy "lido"? Miért van minden népszerű strandon ilyen nevű szálloda?

Figyelt kérdés
Bármilyen olyan helyre megyek, ami strandolós hely, mindenhol van valami, aminek az a neve, hogy lido. Balatonpart, Római-part... mi az a lido?
2016. szept. 5. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Olasz eredetű szó, partot jelent. Ebből vette át az angol nyelv, ahol már szűkebb a jelentése, fürdőzésre alkalmas tengerpartot, tengerparti strandot jelent. Az angolból nemzetközi divatszó lett egy időben, ugyanúgy, mint ma a "beach".
2016. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Lido egy olasz eredetű szó, de eléggé elterjedt ahhoz, hogy más nyelvterületeken is használják. A jelentése pedig - meg fogsz lepődni: strand, part.
2016. szept. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kain betűkben kiégett a neoncső.
2016. szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gábor19... válasza:
0%
Igazából a zsidó, pöszén mondva😀😉 gondolom az üzlet tulajdonos vallását jelképezi:)
2018. aug. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem tudom, mi ez, de mostanában divatszó lett, a tv-ben minden strandról szóló riportban többször is, jól megnyomva elhangzik, hogy LLIIDDÓÓ. Ez most a menő varázsszó, mint régebben a "bícs". Állandóan azt nyomják, hogy lidó strand, meg a strand lidó része.. Én azt hittem, hogy a Lido EGY bizonyos strand neve volt régen. Mint a Palatinus. De ezzel menőzik minden nagyobb strand, hogy az lidó strand. Vendégcsalogató szó! :)
2023. júl. 18. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!