Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tudnátok nekem iráni/perzsa...

Tudnátok nekem iráni/perzsa neveket mondani?

Figyelt kérdés
Keresgélek az interneten és találok is, de elég nagy kétkedéssel fogadom azokat, amiket találok. Néhány pl eléggé arabnak vagy töröknek hangzik, de olyan is van, ami valamiért a Bibliát juttatja eszembe. Szóval remélem van, aki itt tájékozottabb nálam valamivel és esetleg kisegítene egy-két férfi és női névvel :)

2016. nov. 20. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Reza, Mehrdad, Farrokh
2016. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm és légyszi utána tudnátok írni, hogy melyik férfi és melyik női név? Nem mindegyikről megállapítható.
2016. nov. 20. 14:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezek férfinevek voltak mind
2016. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szoraja. Az utolsó iráni uralkodó feleségét is így hívták. Szerintem az egyik legszebb női név.


Női: Soraya, Seherezade, Nazli, Fauzija, Asraf, Ameh, Forough, Mahtob, Nasserine, Soudabeh, Defna, Yerusha, Shermine, Bahar, Nazanin, Nasim, Helan, Shaghayegh, Sharareh, Sammuramat


Férfi: Zia, Mammal, Hamid, Baba, Reza, Amir, Ramin, Iman, Behnam, Sayed


Ennyi jutott eszembe most, ha kell még.

2016. dec. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha még aktuális,

férfi: Shahab, Yasha, Peyman, Nader

női: Donya, Makhtab, Maryam (ez nagyon népszerű) Marjan, Narges, Nazanin, Parvin, Esmat, Fereshteh (engem így hívnak)

2017. márc. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!