Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hobbi céljából szeretnek új,...

Hobbi céljából szeretnek új, nem megszokott nyelvet tanulni, a lentiek kozul melyiknek van a legtobb értelme?

Figyelt kérdés

Ógörög, szanszkrit, latin.

E három nyelvből szeretnek 1 et megtanulni először, olyan szinten hogy olvasni tudjak rajta. Melyik a legkönnyebb, melyiknek van a legtöbb értelme?

En szemely szerint a szanszkrit vagy az ógörögbol valasztanek de azert feltettem a listara a latint is.



2016. nov. 20. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A legtobb ertelme a latinnak lenne (abbol menne utana az osszes ujlatin nyelv), de abbol olvasmanyos forrasokat mar nem nagyon irnak. Tudom, hogy nincs a listan, de ha ugymond ertelmet is szeretnel adni a dolognak akkor en inkabb "elobb" de megis ritkabb nyelveket javasolnek (tanulok kozott ritka) pl. portugal, torok, perzsa, esetleg kisebb kozep-azsiai nyelvek (ott szinten egy utat nyit a tobbinek is:).
2016. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szanszkrithoz számolj 40 évet.... :)
2016. nov. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Épp elég dolgot kell az életben muszájból csinálni, mert a jövőnkre nézve az számít értelmesnek, hasznosnak. Még jó, hogy "hobbit" nem úgy választunk, mintha számot kéne adni annak értelmességéről. Csak mert az tetszik, és punktum.


Az biztos, hogy eredményesebb a nyelvtanulás, ha azt szerelemből (és nem érdekből) teheti az ember.


Latin - hasznos

Ógörög - kevésbé hasznos

Szanszkrit - felteszem, eléggé érdekelhet, kiindulva abból, hogy az átlagember életében nem találkozik ezzel a szóval. (Bár szerintem jobban járnál bármelyik másik jóval egyszerűbb indoiráni nyelvvel.)

2016. nov. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor tanulj ógörögöt, miért vennéd a latint, ha ezt csak hobbiból csinálod?
2016. nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
60%
Szerintem Latint tanulj az nagyon szép és kultúrákkal gazdag nyelv!
2016. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!