Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van értelme erőltetni az ikes...

Van értelme erőltetni az ikes igék helyes ragozását?

Figyelt kérdés
Mostanában rászoktam, hogy az ikes igéket mindig helyesen mondom. De van haszna? Egy eltűnőben lévő nyelvtan, ami már nem tölti be régi funkcióját. Ne hagyjuk inkább eltűnni?
2017. márc. 25. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Marmint "eszek", "alszok"? Miert lenne eltunoben a helyes valtozat?
2017. márc. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert mindenki az eszek-et és alszok-ot használ eszem és alszom helyett, csak azok nem, akik figyelnek rá.
2017. márc. 25. 08:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs eltunoben, meg mindig tanitjak, meg mindig meguti az ember fulet az ikezes, ahol nem kellene. Akkor szerintem a tobbi helyesirasi szabalyokat se tanitsuk/tanuljuk/hasznaljuk/tartsuk be?
2017. márc. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gratula annak aki figyel ra!
2017. márc. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Én mindig eszek és iszok. A levest eszem vagy a kilincset.
2017. márc. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mivel az egész paradigma teljesen értelmetlen, ezért csak azért van rá szükség, hogy mások elmondhassák rólad: tirpák vagy. Pedig van nyelvjárás, ahol már nincsenek is igék, ha jól tudom, a Nyírségben.
2017. márc. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

...nincsenek is igék...

Helyesen: nincsenek is ikes igék. Bocs.

2017. márc. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából arról szól a kérdésed, hogy érdemes-e odafigyelni, energiát fordítani a helyes beszédre, vagy ahogy esik, úgy puffan...

válaszold meg magad.

2017. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!