Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Külföldi névvel rendelkező...

Külföldi névvel rendelkező magyarokról vélemény?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok olyan külföldi nyelvű magyarokról, akik például István névvel rendelkeznek, mégis a Štefan név látszik mindenhol? Továbbá mit gondolnátok arról, ha egy külföldi nevű ember írna egy magyar nyelvű könyvet? Mennyire befolyásolná a könyv megvételét, ha meglátnátok rajta a külföldi nevet? A válaszokat előre is köszönöm!

2017. ápr. 21. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Clair Kenneth-nek sem ez az eredeti magyar neve, vagy pl. Vivien Fable is felvett név. Rejtő is írt P. Howard néven.
2017. ápr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mind a három csupán művésznév, és saját döntésük volt, hogy felvegyék ezeket a neveket.
2017. ápr. 22. 09:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmit nem gondolok, sok országban nem lehet csak az ottani nyelven helyes névvel anyakönyvezni gyereket, sőt régebben még inkább így volt.

Engem semennyire nem befolyásol, a kedvenc íróim külföldiek.

2017. ápr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyarok, akiknek külföldi átírással szerepel a nevük: Ez egyáltalán nem probléma. Én hiába változtatnám a nevem Júliából Julia-ra, egy ékezet nem oszt-nem szoroz. Viszont az István már egy kicsit komplikáltabb. De vannak olyan magyar nevek, amiknek még külföldi átírása sincs, illetve a kiejtés is bonyolult lehet: Tünde, Csenge...stb. + a György, Gyöngyi neveket is nehéz így kiejteni, de ott van helyettük George és a Gemma.


Ha külföldi ember írna magyar nyelvű könyvet: Ha mi magyarok írhattunk egy tucat külföldi szereplős könyvet, akkor nekik is szabad. Sőt, külön öröm lenne, hogy valaki érdeklődik hazánk iránt. Anno én is írtam régebben Cseh-, Spanyolországban játszódó történeteket.

Nincs ezzel semmi baj.

2017. ápr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
VIVIEN Fable? Talán VAVYAN - és az írónő anagrammája. :)
2017. ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!