Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A vakarcs manapság negatív...

A vakarcs manapság negatív értelmet kapott?

Figyelt kérdés
At eredeti értelmében már nem használatos?

#magyar nyelv #vakarcs
2017. ápr. 22. 04:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem csak manapság.
2017. ápr. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már hogy értve? Egyáltalán nem negatív az értelme, sőt, humoros.
2017. ápr. 22. 05:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Régen is mondták a gyerekre, ha 40 év fölött szülte az anyja, a többi gyerek mellé. De nem negatív értelemben.
2017. ápr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még annyit: az eredeti értelmét kevesen ismerik> Ma már nem sütnek kenyeret; így vakarcsot sem.
2017. ápr. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Trafó1 ***** válasza:
Vakarcs az vakarcs, értelmezésem szerint, kicsi , maradék.
2017. ápr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Manapság? Én 50 vagyok, de soha nem hallottam más értelemben, mint kisebb gyerekre, akiről rossz véleménnyel van, aki mondja. Például szemtelenkedik és akkor: "mit képzelsz, te kis vakarcs", valahogy így.

De látom, van neki eredeti értelme is, de erre eddig nem is gondoltam, nem hogy nem hallottam.

2017. ápr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55 vagyok. Mindig is negativ ertelemben hallottam/ismertem ezt a szavat. Valami/valaki kis vacak/nyamvadt, semmirevalo.
2017. ápr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, én biztos valami Móricz vagy Mikszáth műben olvashattam, de én nem gondoltam soha, hogy amikor a legkisebb, utolsó gyerekemre szeretettel mondom, akkor nem az utolsó, vékony, a többinél gyengébb(nek látszó) gyereket értenek alatta, akik hallják. Az örök "kicsit".


És nem is szólt senki. Ez gáz akkor.

2017. ápr. 22. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!