Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha japánul megakarok tanulni...

Ha japánul megakarok tanulni melyikel kezdjem?

Figyelt kérdés
Igen ez a kérdés:D hobbi szinten szeretnék megtanulni japánul. És az lenne a kérdésem hol kezdjem és milyen forrásokbol tudnák tanulni?

2017. ápr. 29. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha van androidos telefonod és tudsz angolul : Memrise kurzusok, Obenkyo, ja sensei (egy része fizetős), Akebi szótár, Anki + letölthető anyagok.

Könyv : Székely Ilona : Japán nyelvtan, Dekiru

Youtube : japanese 101 pod

Több most nem jut eszembe.

2017. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Angol tudásom kevesebb mint a német. Szval. Am kösz a segitséget:):D
2017. ápr. 29. 12:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem először a magyart kellene normálisan megtanulni.
2017. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
:D helyesírásí hibákra értetödöen biztos életet mentettél egy értelmes válasz helyet:):D Nincs magyarázni valóm mivel nem a helyesírás volt a kérdés.
2017. ápr. 29. 12:38
 5/11 anonim ***** válasza:

De összefügg, mert ha ennyire rosszul tudsz magyarul, akkor hogyan akarsz még egy másik nyelvet megtanulni?

Akkor azt még sokkal rosszabbul fogod tudni!

2017. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Alapjában tudom a magyar nyelvet. Valamenyire diszleksziás vagyok de telefonon sem fogok a helyesírással vacakolni.
2017. ápr. 29. 13:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Te tudod.

A japánok eléggé kényesek mindenre. Nem fog nekik tetszeni, ha nagyon töröd a nyelvüket.

2017. ápr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kivétel aki kivétel, aki akár segít kijavítani a hibáidat. Mondjuk az tény, hogy nehéz az ilyet kifogni.

Kezdésnek meg kell tanulni a hiraganákat, katakanákat, ahhoz még tankönyv sem kell.

Ha ide beírod keresőbe a japán nyelvkönyv kulcsszavakat, biztos kiad jópár találatot (mert már sokan feltették ezt a kérdést), amikből csemegézhetsz. Biztos találsz köztük olyat, ami megfelel neked.

2017. ápr. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget:):D
2017. ápr. 30. 22:30
 10/11 anonim ***** válasza:

A többi hozzászóláshoz kieg: kiejtve tanuld meg először a kana "szótag abc"-t. Mnemotechnika:


"Akasztana, ha majré van."

A KA SZA TA NA HA MA YA RA WA N.


Ha ezt megjegyzed, akkor könnyen meg tudod tanulni a teljes "ABC"-t, persze figyelj oda a rendhagyókra is.

(sza SI szu.... ta CSI CU ....)


Lásd pl:

wikipedia.hu


Keress rá:

hiragana

katakana


A wiki-n magyar átírásban is, meg hepburn átírásban is szokott szerepleni japán szó és szótag ABC, nagyon figyelj oda!

Pl a "sa", az

NEM "sa, mint saláta", hanem magyaros átírásban SZA, a magyar A és Á közti rövid ejtéssel, nagyjából.


A hiragana és katakana (írás-)olvasástanulás előtt fusd át a Hepburn átírás rendszerét, ami a legelterjedtebb latin betűs átírás, japánról.


Nem bántásból mondom, de ha diszlexiás vagy, akkor nem árt szembesülnöd avval, hogy a japán írás a világ egyik legnehezebb, legkomplexebb írásrendszerét használja... Persze hobbi szinten elég a hepburn-ös anyagokat tanulmányoznod, azaz olyanokat célszerű keresned.


Bár megpróbálhatod a kanákat is, de előtte a hepburn precíz ismerete javasolt, mert hepburn-re van átírva a legtöbb latin betűs japán szó. Nehogy összetéveszd a magyaros átírással.


Kb 10-15 perc alatt megérted a Hepburn, de jó volna nem azon elcsúszni, tehát szánd rá azt a 10-15 percet elsőként. Olasz magánhangzóírást vesz alapul, és angol mássalhangzókat a Hepburn rendszer.


A kanáknál meg javaslom nagyon odafigyelni a különféle jelek közti hasonlóságra, mert azokon eleinte szintén el lehet csúszni. Katakana és hiragana jelek között is van átfedés, erre is ügyelj. Én kigyűjtöttem a hasonlókat, és találtam rájuk mnemotechnikát, tehát magyar kamu mondatokat találtam ki rá, elképzeltem hozzá történetet. Ez a módszer jobb agyféltekés, agykontrollos, hatékony technika (a mnemotechnika).


Érdemes a hiragana jelekkel ismerkedned a katakana előtt, és olvasni tanulni. Javaslom, hogy használj hiragana (és katakana) konvertereket a netről, írj be hepburn-nel szavakat, és azok automatikusan kanákra átírják - evvel a módszerrel pusztán órák alatt megtanulhatod mindkét kana rendszert olvasni (lassan; a gyorsabb olvasástudáshoz persze napok, hetek gyakorlása kell).

2017. máj. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!