Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban hogy mondjuk az...

Angolban hogy mondjuk az olyan szerkezeteket mint például "nem tudom mitől függ, hogy ki melyiket viseli"?

Figyelt kérdés
A mondat végébe kicsit belekavarodok.

2017. máj. 9. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Én rövidre zárnám:"I don't know the reason for who's wearing which/what." vagy még egyszerűbben: "What's the reason for someone wearing this or that?"
2017. máj. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vree ***** válasza:

I don't know what it depends on who wears which.


Igazából nem olyan nehéz :D Arra kell ügyelned, hogy melyik mondatrészhez kapcsolódik a rá vonatkozó mellékmondat. (Ezenkívül a ráutaló fordított szórendjére.)


The girl + (that/who/semmi) I like + is in my class.

The girl is in the class +(that/which/semmi) I go to.


I don't know + anything. (tárgy a végén)

I don't knw + what your name is. (fordított szórendes félmondat)


The football game + depends on the weather.

The weather is what the football game depends on. (az, ami[n])

What does the football game depend on?

The football game + depends on whether the weather is nice.


I don't know + if the football game depends on + whether the weather is good (or not).


I don't know who the mother of the classmate + (who/that/semmi) I met in high school + while practicing karate + for my karate contest + that I enrolled in 2 days before + since my mom wanted me to + IS. (<- ez az utolsó szó még az eredeti mondathoz tartozik: I don't know who X is.

2017. máj. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vree ***** válasza:

Ja és:


I don't know who the man that I saw is.

I don't know who it is that I saw.


Nem tudom, hogy ki az a férfi, akit láttam.

Nemtudom, hogy ki AZ, AKIT láttam.


Tehát lehet úgy is csinálni, hogy rögtön berakod a félmondatot a mondatrész helyére, de lehet úgy is, hogy bedobsza mondatrész helyére egy névmást, amire aztán egy újabb félmondattal visszautalsz. Sok esetben az utóbbi egyszerűbb.


Lényegében megegyezik miden a magyarral, azon kvül, hogy az angol nem rak vesszőket ilyen esetekben.

2017. máj. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!