Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyes az alul leirt nemet...

Helyes az alul leirt nemet szöveg? Javitsatok ha nem

Figyelt kérdés

Hello,

Ich war gestern um 9:30 schon zu Hause.

Wir haben eine lange Weg. Danke schön für alles. Weidenbach ist sehr schön.

Hast du Chemie test bescriebt?

Ich screibe morgen Chemie test.

Gute Nacht!



2017. máj. 29. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:

*Beschrieben

*Schreibe

Vicces hogy a schön -nél jól írtad az sch-t de ezeknél nem.


"Weidenbach ist sehr schön."

Itt pontosaan mit akartál írni? Mi az hogy weidenbach? (Lehet csak én nem találkoztam még ezzel a szóval)

2017. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jeeeezuuuss

Fel se tunt, hogy kihagytam a h betut. Koszonom

Es Weidenbach egy telepules.😄

2017. máj. 29. 23:49
 3/4 anonim ***** válasza:

"Wir haben eine lange Weg."


Ezt, gondolom, múlt időbe szántad, tehát:

Wir hatten einen langen Weg. (És a szó nemének az egyeztetése sem stimmelt szerintem a névelőhöz és a jelzőhöz.)


"Hast du Chemie test bescriebt?"


Itt nem a beschreiben (ábrázol, jellemez, leír - átvitt értelemben), hanem a schreiben (ír) ige múlt idejét kellene használni (mást jelentenek). A schreibennek viszont nem geschriebt, hanem geschrieben a múlt ideje.

Valamint a Chemietest egybeírandó, vagy kötőjellel, utóbbi esetben a Test nagybetű lenne, mert a németben minden főnév nagy kezdőbetűvel írandó. Tehát:


Hast du Chemietest geschrieben?


Ezeket tudom nagyjából javasolni, de perfekt nem vagyok németből. Majd a többiek is hozzászólnak. :)


Még annyit, hogy a gyakorlatban ne aggódj az effajta hibák miatt, ettől még bőven megértik a gyakorlatban, hogy mit szeretnél közölni, és sokszor a született németek ennél gázabbul írnak. Az iskolában sajnos arra idomítják az embert, hogy az összes ilyen kis hibáért nyomorultul érezze magát, amitől nem fog merni megszólalni, és elveszti a bátorságát meg a motivációját. Szóval csak bátran! :)

2017. máj. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Rick Mave ***** válasza:

#3) Alapvetően minden jó, amit írtál.


Én csak annyit fűznék hozzá, hogy a németben a legtöbb esetben elengedhetetlen a névelő használata, mert anélkül fülbántóan "Tarzandeutsch" lesz belőle, ahogy szleng németesen mondjuk. Tehát:


>> Hast du den/deinen Chemietest geschrieben?


>> Ich schreibe morgen einen Chemietest.

2017. máj. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!