Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » XVI. századi olasz keresztnevek?

XVI. századi olasz keresztnevek?

Figyelt kérdés

Rómeó és Júlia c. drámához kell kiegészítést írnom az olvasmánynaplóba, ehhez kéne 2 női és 2 férfi keresztnév - egyelőre...

Hol tudnék utánanézni, hogy milyen neveket adtak akkoriban?

Ti is írhattok, minél több, annál jobb. A név nemét is írjátok mellé, köszi.



2017. júl. 17. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Leonetta, Livia - női

Chirifischio, Giovanni, Luca, Carlo - férfi

2017. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg olvasd el a Rómeó és Júliát.
2017. júl. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Esetleg olvasd el a Rómeó és Júliát."


És akkor olyan nevet használjon a kiegészítéshez, ami már szerepel az eredeti darabban?

2017. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nagyon mellékes szereplők nevét nem is fogja feltüntetni az olvasónaplójában. Egyébként Júlián kívül csak egy női név van: Róza.

Ajánlanám 16 századi királyok, királynők neveit, esetleg műveszekét, mecénásokét.

2017. júl. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

Egyébként elolvastam a drámát, különben hogy csináltam volna meg a feladatokat? Logic

Különben meg, nem tudom fordítás miatt van így, de nálam a mellékszereplők Ábrahám, Boldizsár, Gergely, Péter nevekre hallgatnak, azok meg nem épp olaszosak, és ha már valaki elolvasta a művet, akkor ezeket is megjegyezte.

2017. júl. 18. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!