Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Vannak jó technikák szótanulás...

Vannak jó technikák szótanuláshoz?

Figyelt kérdés

Nyelvtanulásnál a szavak megjegyzésével van a legnagyobb gondom, és ezt szeretném kiküszöbölni, sok szót megjegyezni, megtanulni, hogy az aktív használatban se okozzon gondot.

De vannak ehhez jó technikák? Amik hatásosak, vagy eredményesek?


Ismertek ilyeneket? Nektek mi használt?



2017. júl. 19. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Én szókártyáztam annak idején, de nem vettem, hanem gyártottam saját magamnak. Vettem kockatömb jegyzetpapírt, még ketté is vágtam, mert nagy lett volna egy-egy szónak, és az egyik oldalára felírtam magyarul, a másikra angolul a szavakat, és utána "kártyáztam".
2017. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy lenne az igazi,ha magyarul nem lenne ott a jelentés,csak angol magyarázat + pár kép vagy video.
2017. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok , illetve szókapcsolatok fontosak még, szóval nem önmagában.
2017. júl. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én számítógépen szoktam tanulni a szavakat, egy excel-táblázattal. Begépelem a szót és a jelentését, majd csak az egyik nyelven egy külön oszlopba. Ha-függvénnyel ellenőrzöm. Kell hozzá egy kis informatikai alaptudás, de ha sikerül megcsinálnod a táblázatot, utána gyorsan és hatékonyan tudsz tanulni vele :) nekem legalábbis bevált
2017. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért a netes tanulókártyás oldalak ennél hatékonyabbak,mert figyelik a tévesztést is.
2017. júl. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tematikusan csoportosítva is könnyebb tanulni.
2017. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!