Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan vélekednek rólunk,...

Hogyan vélekednek rólunk, magyarokról a külföldiek?

Figyelt kérdés
Leginkább olyanokra lennék kíváncsi, akik jártak már az adott országban. Tudom hogy van sok ilyen kérdés már, de akkor is... :)

2017. júl. 20. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az angolok, amerikaiak nagy része ha hallott is már rólunk, nem tudja elhelyezni az országot. Valami kelet-európai micsoda.

A lengyeleknél csak néhány napig voltam, nem éreztem semmilyen megkülönböztetést.

2017. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
2 idegenvezetőtől is azt hallottam,hogy nyugaton nincsenek túl jó véleménnye rólunk,ha 'turisták' vagyunk. Lopósnak és mohónak tartanak (minden kaját elhoznánk,ha volna rá elég szatyor) tartanak, nem alaptanul..
2017. júl. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az angolok a térképen sem nagyon tudják elhelyezni MO-t.

Sok olasz és lengyel barátom van, ők csípnek minket.

2017. júl. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Olaszországban a felszolgáló kimért és hűvös volt velünk, szerintem azt hitte valami németek vagyunk.

Aztán megszólaltunk magyarul, felkiáltott, hogy "Áááá, Ungherese! Débrécén, Budápeszt :D", és fülig ért a szája és onnantól kezdve sokkal kedvesebb volt velünk.

2017. júl. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Oroszok, idősebb NDK-beli németek nagyon szeretnek minket, általában a lengyelek és az olaszok is.

Amin nagyon meglepődtem, az az volt, amikor Albániában jártam és szinte mindenki hallott már rólunk, nagyon kedvesek voltak és mindenki tudta, kicsoda Hunyadi János (Tiranában még utcát is láttam róla elnevezve).

Azt megerősítem, hogy az amerikaiak nagy részének gőze sincs nemhogy Magyarországról, de Európáról se nagyon. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy bajuk lenne velünk, csak szimplán nem érdekli őket a világtérkép.

2017. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Itt van egy amrikai első benyomása az országról:


A férfiak zordan néznek ki, a nők dögösek, mindenütt kutyák vannak és mindenki úgy néz, mintha épp most halt volna meg a nagymamája.


[link]

2017. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Itt van egy amrikai első benyomása az országról:"


Budapessimism

Mondjuk ők pedig éppen a másik véglet. :)

2017. júl. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó előtti: nem tudom, de én ezt viccesnek találtam :D Tényleg rohadt sok nálunk a kutya, már az én környékemen is, minden második ember kutyát sétáltatni...
2017. júl. 21. 08:25
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amerikát szeretem, de azért egy amerikainak ez a véleménye, hogy itt szomorúak, morcosak, lelógó fülüek az emberek, az azért azzal együtt érvényes, hogy ott alapból a keep smiling érvényesül, ami ugye nem mosoly, hanem a kényszer- vicsor. Ha van mód megismerni amerikait hosszabb távon, az első találkozás vicsora és a két év utáni jó barátság őszinte mosolya annyira különbözik egymástól, mint a pattintott kőszerszám az atomerőműtől. Bocs a témához annyira nem tartozó értekezésért.
2017. júl. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!