Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tanuljam meg és legyek...

Hogyan tanuljam meg és legyek képes megérteni a hangzó francia beszédet? Egyelőre minden összefolyik, nem ismerem fel a szó és szószerkezetek határait hallott szöveg esetén.

Figyelt kérdés

Írásban alapfokon vagyok. Ezen a szinten az írásbeliség és az írott szöveg értése nem okoz gondot.

Viszont az ugyanilyen szintű hangzó szöveg értése nagyon elmaradott.


Mindenki azt tanácsolja, hogy "Nézz filmeket felirattal!"


Ez egy szépen hangzó szólam, de a gyakorlatban semmit nem segít nekem. Főleg úgy, hogy még írásban is csak alapfokon vagyok, így még inkább frusztrál a nemértés és ez kezdi elvenni a kedvemet az egésztől, pedig a francia nyelvet magam választottam, mert nagyon tetszik, stb.


2017. júl. 21. 11:11
 1/2 rajcziz ***** válasza:
Mennyi ideje tanulsz franciául? A nyelvtanuláshoz idő kell, légy türelmes magaddal. Fontos, hogy olyan szövegeket keress megértésre, amik csak egy kicsit haladják meg a jelenlegi tudásodat (főleg alapfokon). Esetleg youtube-on nézz utána az Easy French, illetve Super Easy French videóknak, vagy ajánlani tudom az Assimil tanfolyamot, ott leckéről leckére nehezednek a szövegek és anyanyelvi beszélők vették fel - viszont nem tudom, magyar alapnyelvű változat kapható-e, angolt biztosan találsz.
2017. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!

Igazából újrakezdőnek mondanám magam.


Évekkel ezelőtt már foglalkoztam a francia nyelvvel.

Akkor részt vettem egy nyelvtanfolyamon is, ami B1 szintre vitt el. Nyelvvizsgát nem tettem, mert nem az volt a cél, hanem maga a nyelv nagyon tetszik, így minden külső kényszer nélkül való ez.


Mostanában újra leültem, elővettem a korábbi dolgaimat, és frissítés utáni tapasztalatot írtam le.

Csak most már frusztrál az, hogy a hallott szöveg értése még az alapfokú szinten sem megy.


Az Allons-y I. kötetéből tanultam annak idején.


Arra gondoltam, hogy az ahhoz tartozó hanganyagot hallgatom leckénként "orrvérzésig", mert azokat már írásban megértem, így az biztos könnyítene, ha a már írásban ismert szöveget hallgatom párhuzamosan, többször is. Illetve az is fokozatosan nehezedik.


Csak amikor egy B1 szintű nyelvvizsga esetén az írásbeli rész teljesen oké (megoldókulccsal ellenőrizve, amit lehet), viszont ugyanazon vizsga hallott szöveg értése meg messze elmarad, az nagyon frusztrál most.


Ezért is kértem, hogy ne jöjjenek a "Nézz filmet, hallgass zenét!" tanáccsal, mert az még jobban frusztrál és csak megutáltatná azt, amit eddig még mindig szeretek.

2017. júl. 21. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!