Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a fenéért nincsenek eredeti...

Mi a fenéért nincsenek eredeti nyelven, felirattal leadott vetítések a mozikban?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nagyon szeretek moziba járni, azonban az utóbbi évek során egyszerűen teljesen elszoktam tőle egyetlen dolog miatt:

Egyszerűen képtelenség eredeti nyelven leadott, magyar feliratos vetítéseket találni a mozikban (az angol feliratról meg már álmodni se merek.) Mi a fene ennek az oka? Ennyire ne lenne igény arra hogy az ember az eredeti nyelven élvezzen egy filmet, neadjisten nyelvtanulás céljából összekösse a kellemeset a hasznossal és feliratosan nézzen filmeket a moziban?


Hihetetlenül bosszantónak tartom ezt az egészet. Azt hiszem általános igazságként kijelenthető, hogy egy film az eredeti nyelvén az eredeti hangokkal élvezhető teljes egészében. A magyar szinkronnal kapcsolatban vegyes érzelmeim vannak, van amikor nagyon jól eltalálják, van amikor egyszerűen pocsék.


De még ha jó is a szinkron, akkor is megöli számomra a filmek 99%át: Mivel az angol nyelv egyes fordulatait, szóvicceit stb. a nyelvi különbségekből adódóan képtelenség hitelesen vagy eredeti jelentésében visszaadni és ez számomra az egész filmet megöli, mivel a nyelvi nehézségekből adódóan a komplett film üzenete vagy jelentéstartalma megváltozhat.


Valóban ennyire ne lenne igény erre, még a fiatalok körében sem? Én úgy tapasztaltam, hogy a korosztályom jelentős része már inkább vevő az eredeti nyelvre és legalább magyar feliratra, de sokan már alapból angol felirattal nézik (magam is) a filmeket, sorozatokat. Csak néha jó lenne ezt tényleges moziban is megtenni otthon a számítógép vagy TV képernyője helyett..



Nektek mi a véleményetek erről?



21/F


2017. júl. 26. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
21%

Én már szinte teljesen lejöttem a moziba járásról ilyen és hasonló okok miatt. A magyar szinkron általában vállalhatatlan, a magyar fordítások túlnyomó része is.

Különben is, ha én kíváncsi vagyok mondjuk Gary Oldman szerepformálására, akkor nem azt akarom hallani, hogy valami magyar nyomorult, akiket színészmesterség helyett ripacskodni tanítanak a Filmművészetin, és színvonalban Gary Oldmannek a cipőjét se köthetné meg, rutinból minimálbérért rábeszéljen Gary Oldmanra.


A többi ok, amiért nem járok moziba:


- Fos a képminőség. A legtöbb mozi digitális projektora egy kalap szr.

- A sok proli bosszantóan viselkedik, a személyzet pedig nem tartja fenn a rendet, hanem ezt hagyja.

- Sokkal kényelmesebb otthon, bármikor megállíthatom, visszatekerhetem a filmet, a moziban meg ha kimegyek pisálni, mire visszajövök, már tökönszúrták Han Solot.

2017. júl. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom sokan nyavajogtak, hogy "jaaaj, feliratos ez és ez a film is...". Érdekes, amikor én jártam aktívabban moziba (úgy 8-9 évvel ezelőtt), akkor pedig éppen azt vettem észre, hogy kevés volt a szinkronizált film. Változnak az idők.
2017. júl. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Így van, szerintem egyértelműen a szolgáltatás fejlődésének, vonzóbbá tételének állomása a szinkronizálás.

Arról esetleg el is feledkeztetek, hogy manapság a hátrakötött kézzel is értő olvasni tudás már nem a tömegek tulajdonsága. :)

2017. júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!