Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan érthetem meg az angolt?

Hogyan érthetem meg az angolt?

Figyelt kérdés
Bajban vagyok a megértéssel igaz nem anyanyelviekkel kell beszélnem hanem kínaiakkal de sokszor őket sem értem. Tudom mit jelentenek külön külön a szavak amit mondanak de nem tudom fejben összerakni hogy mit akarhat. Fontos lenne megtanulnom mert lesz egy találkozóm egy külföldi lánnyal/nővel és szeretném èrteni amit mond. Nagyon izgulok emiatt hogy nem fogom érteni mit akar mondani ha értek is valamit abban sem vagyok biztos... Tippek a filmnézés és zenehalgatáson kìvül? Köszönöm a válaszokat.
2017. aug. 6. 16:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Sok olvasás. Olvass könyveket eredetiben. És ne fordítsd magyarra magadban, az úgy nem jó. "Lásd" amit olvasol, mintha az anyanyelved lenne, az egész mondatot próbáld elcsípni egyben, ne csak az egyes szavakat. Először nehéz, de bele lehet jönni.


Persze ehhez kell már egy aránylag jó szókincs, én olvasással szedtem fel az angolt. És ne légy gátlásos, ha nem érted jól, ismételtesd meg a beszélgető partnerrel amit mondott, soha ne hagyd rá udvariasságból, abból csak félreértés lesz.

2017. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Vree ***** válasza:

"Tudom mit jelentenek külön külön a szavak amit mondanak de nem tudom fejben összerakni hogy mit akarhat."


Lehet, hogy a mondatfűzést kell gyakorolnod - grammatikailag hogyan áll össze az egész, hogyan befolyásolják a főnéven és igén kívüli szófajok (mint a prepozíciók) a jelentést. Mi történik a mondattal, ha egy apró részletet megváltoztatsz? Megváltozik a jelentése? Értelmetlenné válik?


"igaz nem anyanyelviekkel kell beszélnem hanem kínaiakkal"

Sokkal valószínűbbnek tartom, hogy az ő akcentusa vagy hibás nyelvtana lehet a probléma.

2017. aug. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy jó angoltanár nagyon sokat tud segíteni a dolgon!!! Pénzbe kerül, ez igaz, viszont ha 5 évvel kevesebbet kell foglakoznod ettől a nyelvvel, már vastagon megérte.
2017. aug. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából nem értem hogy hogyan változik meg a jelentés például az i wish=kívánom. I were=voltam i wish i were bárcsak? Ez olyan fura az én magyar gondolkodásommal. 🙂 jó lenne ha csak úgy át tudnék kapcsolni angolra. .
2017. aug. 6. 21:40
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 sajnos vagy inkább nem sajnos nekem kb 3 hetem van hogy tudjak beszélni és érteni egész jól mivel randira készülök. A chatelés megy de beszédben egyértelműen nehezebb ott szorít az idő és fordítót sem lehet használni egy egy szóhoz. 😁 a hölgyem türelmesnek tűnik remélem jól fog menni. 😄 ja a zöld ment mindenkinek 😉
2017. aug. 6. 21:46
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

3 hét? Sssssz, na az necces lesz (igen,ereszt a fejem). Ennyi idő alatt még az alapszókincs se igen sajátítható el :S :S :S

Hát...sok szerencsét, Kérdező...y'gonna NEED it!!!

2017. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Lehet hallani olyat hogy emberek 3 hónap alatt megtanulnak társalgási szinten egy nyelvet de ha nekem nem megy majd a partnerem megtanít. 😅 próbálok minden nap annyi angol kontaktot felszedni amennyit csak lehet hogy szokja az agyam. 😊 Köszi a bíztatást egyébként az elsőnek ûzenem hogy a módszere működik valamennyivel jobban értelmezhető a mondat ha máshogy közelítem meg. 😉
2017. aug. 6. 21:59
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet tudod kik szoktak terjeszteni? A villámangolos idióták, akik kergetik a jutalékukat. Egy szó nem igaz ebből, ne dőlj be neki.


Hogy honnét tudom? Onnan, hogy 25 éve tanulom az angolt, napi szinten használom, és még MINDIG nem tudok mindent. Akkor majd 3 hónap alatt ők...hahaha, mese-mese-meskete...

2017. aug. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem mindent de egy társalgási szintet el lehet érni nem?
2017. aug. 6. 23:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Ahhoz kéne alapnyelvtan ÉS alapszókincs. Ehhez a kettőhöz - ha nagyon profi vagy - 5 hónap szükséges minimum, hogy társalgási szinten, folyékonyan, hibák nélkül el tudd sajátítani.
2017. aug. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!