Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Meg tudná magyarázni nekem...

Meg tudná magyarázni nekem vki ezt az angol viccet?

Figyelt kérdés
Elvis úszik a medencében a felesége megkérdi, hogy mit csinál, válasz I can't help falling love. Nem fordításra van szükségem, a számot is ismerem, de nem értem a poént.
2017. szept. 20. 01:22
 1/6 Ten Cash kapitánya válasza:
25%

A "love" itt szerelem és a medence vize. A "falling in" beleesni, mindkettőnél. Az "I can't help" a tehetetlenségére utal, azaz akaratlanul esett szerelembe és véletlenül pottyant a vízbe.


Ez nem igazán vicc, inkább szellemesen kétértelmű, költői kifejezés. A szerelem és a medencében úszkálás hasonlóan kellemes voltára asszociál.

2017. szept. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mansour ***** válasza:
85%

Azért nem ennyire költői a kép...

A falling in után oda kell érteni egy vesszőt (a kérdésben az 'in' kimaradt!), tehát: I can't help falling in, love

Így a fordítása nagyjából ez: Nem tehetek róla, mindig beleesek, szerelmem!

2017. szept. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy 2-es irta. Szojatek egy ismert dalanak cimevel, es a vizbeesessel, amirol nem tehet, ezt mondja kedvesenek, felesegenek, (his love) igen, love elott vesszo.
2017. szept. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. szept. 20. 15:09
 5/6 Ten Cash kapitánya válasza:
0%

Igen ám, de Elvis a vessző nélküli változatot énekli, azzal a tartalommal, amit írtam, lásd

google.hu/search?q=I+can%27t+help+falling+love+lyrics


A love szót pedig véletlenül sem használják megszólításként.

2017. szept. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a vessző a különbség, ezt írja #2 és #3. Ettől még szójáték... :)


"A love szót pedig véletlenül sem használják megszólításként."

Ezt én kételném.

2017. szept. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!