Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » "Minden szív alatt gyomor...

"Minden szív alatt gyomor van. " - Mit jelent számodra?

Figyelt kérdés
Egy költeményben hallottam. A többi része nem maradt meg.

2017. szept. 28. 03:45
 1/10 anonim ***** válasza:
azt szokták mondani, hogy a férfiak szívéhez a gyomrukon keresztül vezet az út.
2017. szept. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt, hogy ne hanyagold el a párodnak a jó ételeket, mert megromolhat a kapcsolat!
2017. szept. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Ez ugye a mult szazadbol bako Duma?

A ferfi nem tud maganak kajat kesziteni ha ehes?

A no szolgslja ki es meg meg is rages neki a zabalnivalojat?

Utana meg is buffogtesse?

2017. szept. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

#3:

ha idáig nem sikerült, akkor olvasd el az eddigi írásokat, és válogasd ki, hogy szerepel benne férfi, avagy nő.

Én a helyedben szégyellném magam.

2017. szept. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként, ha hiányolnád, én megfordítom a #1 írását:

sok férfi úgy hódít, hogy meghívja ebédre a nőt.

Na, vajon ezt miért tudja megtenni...

2017. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Ameddig nem olvastam a válaszokat eszembe nem jutott erre gondolni. Nekem így ez a mondat inkább azt jelenti, hogy könnyen lehet nagylelkű az ember, ameddig tele van a gyomra. :) Tehát valamennyire minden ember önző egy kicsit, még akkor is ha a szíve a helyén van.

De szövegtől függően a gyomor akár azt is jelentheti, hogy kinek mit bír el a gyomra... meg sok mást is.

2017. szept. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó gondolat!

Nem is értem, miért pontozták le.

2017. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szív jelentheti az érzelmi tisztaságot, az idealista lelket. A gyomor pedig az alapvető ösztönöket, szükségleteket. Úgy is lehet értelmezni, hogy az ember nem tudja meghaladni, illetve meghazudtolni a szükségleteit, akármennyire is akarja. Viszont úgy is lehet értelmezni, hogy minden szép tett mögött hátsó szándék van.
2017. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez az utolsó egész szép megfogalmazású!


Ma jutott eszembe két dolog.

Amihez gyomor kell, az embert próbáló dolog. Egyfajta gusztust jelent (és most nem latin értelmében vett gusztust). Továbbá lentről felfele építkezek, akkor ahhoz, hogy szeressen valaki a szívével az is kell, hogy a gyomra kibírja azt, akit/amit szeretni vágyik.


Másik gondolatom az volt, ami előzőhöz picit hozzá illik, hogy aki szeret, az néhány dolgot lenyel a másiktól. Az, amit a másikban nem szeretek és nem akarom a szívembe zárni, az a gyomorban köt ki.


Nem tudom mennyire állja meg a helyét a gondolat.


Az elsőhöz meg eszembe jutott egy fegyver kovács mondása is, ami nagyon troll, de most pénteken talán nektek is belefér: A férfi szívéhez a negyedik és ötödik bordán keresztül vezet a legrövidebb út. :)


Köszi mindenkinek! Tök jókat írtok. Aki nem ért egyet a másikkal, fejtse ki saját véleményét - mert engem minden megközelítés érdekel.

2017. szept. 29. 16:35
 10/10 A kérdező kommentje:
És még egyszer átolvasva a válaszokat a szükségletek Maslow piramis is beugrott.
2017. szept. 29. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!