Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lehet úgy, mondatot kezdeni,...

Lehet úgy, mondatot kezdeni, hogy: De xyzs?

Figyelt kérdés
Tehát lehet 'De'-vel mondatot kezdeni?

2017. okt. 20. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2017. okt. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És "és"-sel is lehet, mégis rengeteg magyartanár terjeszti hogy ezek helytelenek. Pedig lehet és elő sem írja semmilyen nyelvtani szabály ami miatt nem lehetne kötőszóval mondatot kezdeni.
2017. okt. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Természetesen lehet.

ÉS erre sok példa van az irodalomban is.

DE a sok idióta tanár ragaszkodik ahhoz, ami nyilvánvalóan nem igaz.

2017. okt. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alex Fly ***** válasza:

Igen, lehet. És nekem a magyartanárom sem mondott olyasmit, hogy helytelen lenne.

Amit tanultunk az az volt, hogy hát-tal és dik-kel nem kezdünk mondatot -de ez sem feltétlenül igaz minden esetben.

2017. okt. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, a "hát"-nak is van jelentésárnyaló szerepe, hiába érvelnek azzal a magyartanárok, hogy felesleges beletenni a mondatba, mert anélkül is ugyanazt jelenti. Ez nem igaz! Sokszor van pl. nyomatékosító, kiemelő szerepe: "Hát neked már teljesen elment az eszed?!?"


Amúgy vicces, hogy amikor a tanár azzal jön, hogy "Hát"-tal nem kezdünk mondatot, épp akkor kezdett ő is egyet "hát"-tal... :)

2017. okt. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4!

Mi az a "dik", amivel szabad vagy nem szabad mondatot kezdeni?

2017. okt. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex Fly ***** válasza:
@6: ha ez komoly kérdés, akkor a "dik" egy cigány kifejezés (kb. nézd!), de az említett népcsoporton kívül a lecsúszott, bűnöző-szubkultúrájú elemek is előszeretettel használják...
2017. okt. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm, utolsó, nem ismertem ezt a szót, és nem értettem, hogy jön a "hát"-hoz.

Így már értem, de nem hiszem, hogy olyan elterjedt lenne, mint az utóbbi.

2017. okt. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Am nem is gondolnátok, milyen sok roma szavunk van. Pl a 'csaj' és a 'csávó' is cigány szavak.

2017. okt. 24. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!