Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kb mennyi idő annyira megtanul...

Kb mennyi idő annyira megtanulni angolul, hogy amit írnak azt tökéletesre letudjam fordítani?

Figyelt kérdés

4 évet tanultam angolul, azóta 2-3 évig nem is nagyon foglalkoztam vele és csak annyira érdekelne az angol tanulás jelenleg, hogy mindent letudjak fordítani ami le van írva, pl sorozatban,játékban, filmben, szóval feliratot lefordítani, ez valamennyire megy is, de azért sokat felejtettem, általában 5 mondatból kettőt tudok lefordítani teljesen, a többit is úgy ahogy értem, de ott 1-2 szó mindig homályos, inkább kikövetkeztetni tudom, hogy miről lehet szó, mintsem teljesen értsem.

Csak az angollal foglalkoznék, mást nem tanulok és magántanárhoz is megyek, így sikerülhet körülbelül fél év alatt?



2017. okt. 29. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ja.
2017. okt. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sok,meg még annál is több..
2017. okt. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ez szerintem nagyon személyfüggő. Nekem van egy barátnőm, aki szinte teljesen autodidakta módon, megtanult angolul a nulláról C1-es szintre négy év alatt, gimnázium mellett. Nekem két év intenzív tanulás kellett, hogy kb. B1-ről felhozzam magam C1-re, bár én is gimi mellett csináltam. Nekem az segített, hogy rengeteget olvastam angolul. Igazából fogalmam sincs, ez átlagosan, hogy megy. Mondjuk számomra a fél év kicsit kevésnek tűnik, reálisabbnak látnám az egy-másfél évet, de ez attól is függ, mi a célkitűzésed. Fordítani szerintem elég nehéz szépen, magyarosan, jól megfogalmazva. Ez nekem időigényesebbnek tűnik, bár ezt tényleg befolyásolja, mennyi időt és energiát ölsz bele.
2017. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem az évek száma a releváns, hanem az órák száma, amit ténylegesen az angolozással foglalkoztál. 4 év iskolában heti 2×45 perc angolóra 180 tanítási nappal számolva az 216 óra.


Az európai standard ajánlások szerint használható nyelvtudást 700-800 óra alatt lehet elsajátítani.


Vegyük úgy, hogy 200 stabil órád van (a többit elfelejtetted), és csak 500-ra van szükséged. Napi 1 óra angolozással számolva 16 hónap, azaz egy 1 és 1/4 év. Ha csak napi 30 percet tudsz rászánni, akkor két és fél év.

2017. okt. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, a (saját) anyanyelven is jól kell tudni fogalmazni, kell egy bizonyos szintű érettség a gondolkodásmódban is.


Borzasztó magyartalan filmfelirat fordításokkal szoktam találkozni... Lehet, hogy ezen fansubber-ek jól tudnak angolul, de hiába magyar az anyanyelvük,

sajnos nem képesek kellőképpen magyarosan kifejezni önmagukat...


Pedig csak olvasni kellene magyarul, mind többet, mégpedig igényes írásokat: szépirodalmat, vagy ha az untat (engem általában igen), akkor más jellegűt, pl tudományost. Ez a helyesírási készséget is emeli, a fogalmazásmód és szövegértés fejlődése mellett.


Nem pedig tinik feliratfordításaira hagyatkozni, mivel csupán kisebb arányuk tud kifejezően magyarul fogalmazni.


Egyébként a kb 700-800 órányit európaiak számára, másik európai nyelv felsőfokú elsajátítására értik, példának okáért.


Azonban egy európainak pl japán felsőfokra eljuttatnia saját magát nulláról: kb 2000 óra, főleg az írástanulás miatt - szintén átlagos óraszám, vonatkozó nyelvtanárok megítélése szerint.

2017. okt. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is bele kell tenni legalább 500 órát, ha csak a fordítás a cél. Azt is alá tudom támasztani, hogy 1000 óra felett kell, ha rendesen meg akarod tanulni a nyelvet. Nem számoltam soha, hogy nekem mennyi van benne, de több, mint 20 éve találkoztam először a nyelvvel írásban, azóta tanulgatom, és az utóbbi 5 évben gyakorlatilag már többet használtam, mint a magyart. Igazából nekem összemosódnak a dolgok, mert filmezek, cikkezek, zenét hallgatok, beszélgetek, játszok, dolgozok, néha még álmodok is angolul, de csak nagyon ritkán van olyan, hogy úgy ülök le, hogy most kifejezetten angolból akarom fejleszteni magam, és olyankor sem húzom fél óránál tovább, mert rohadt unalmas a nyelvtan, és igazából számomra nincs különösebb haszna már. Talán csak annyi, hogy egy kicsit választékosabban tudom kifejezni magam. A beszélgetésnek lenne haszna, mert nem vagyok jó szóban, de nem igazán találkozok angol anyanyelvűekkel élőben, és online sem vagyok túl motivált, mert mindig utáltam a mikrofont meg visszahallani a saját hangom. Most inkább az Outlanderrel szopatom magam, nagyon tré a kiejtése néhány szereplőnek, iszonyatosan kell koncentrálni, és még így is a harmadát nem értem. :D
2019. jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!