Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan alljak at a nemetre?

Hogyan alljak at a nemetre?

Figyelt kérdés

Regota tanulok nemetul, van C1 nyelvvizsgam es regebben folyekonyan tudtam beszelni. Most is megertem, az anyanyelvieket is, ha nem dialektusban beszelnek vagy szlenggel. Viszont a parom csak angolul beszel, nem tud magyarul, ezert az angolt szinte allandoan hasznalom, plusz az angol a kozos nyelvem az osszes kulfoldi baratommal (mar a nemetekkel is csak neha beszelek nemetul, korabban mindig automatikusan nemetul kezdtem, ha kiderult vkirol hogy nemet nyelvteruletrol szarmazik). Probalok megint beszelni nemetul, de allandoan angolul jut eszembe minden es angolrol forditok nemetre... ez azert furcsa, mert nem ez az anyanyelvem, masoknak az a problemaja, hogy magyarrol forditanak.. nagyon szeretnek megint eljutni arra a szintre nemetbol, hogy gondolkozas nelkul beszeljek, mert igy hiaba olvasgatok, hallgatok, nem tudok fejlodni. Volt valakinek ilyen problemaja? Ti hogy oldottatok meg? Es ha tudtok ajanlhatnatak jo nemet filmeket, konyveket, youtubereket, mert eredeti nyelven szeretek mindent a legjobban, viszont angolul minden temaban tobb anyagot talalok.


20/L


2017. dec. 10. 00:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Elöször is ha valamai nyelvet (angol) jól tudsz, és azt használod folyamatosan, akkor arra állsz át, az lesz az "alapnyelv".


Ha a németet is elö akarod hozni, akkor nézz sokszor filmeket németül (felirat nélkü), csak hoyg átálljon az agyad ideiglenesen erre - akkor kevésbé süllyed el, és nem csak az angol lesz elötérben.


Pár link olvasnivalókho:

[link]

[link]

2017. dec. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hallgatni es olvasni a nyelvet nem eleg. Muszaj beszelni is gyakorolni.
2017. dec. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! :) igen, tudom, hogy folyamatosan kene beszelni. Illetve elkezdtem tanulni a baratom nyelvet, ami nem hasonlit se az angolra, se a nemetre. Agglutinalo nyelv, mint a magyar, ezert azt hiszem ezt nem fogom osszekeverni az angollal/nemettel. Lehet ebbol valami "zavar" fejembe?
2017. dec. 10. 12:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, vannak emberek, akik 5-8 nyelvet is beszélnek és nem lesz semmi bajuk töle.
2017. dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Természetesen jó lenne, ha beszélnéd is a németet, de ha sokat hallgatsz német szöveget, akkor könnyebb lesz átkapcsolni, mert jobban elötében marad ez a nyelv is.


A barátod anyanyelvét meg legfeljebb a magyarral kevered kezdetben, de idövel azt is külön tudod tartani.


Bajod meg nem lehet attó, hogy sok nyelvet ismersz, van, aki 10-nél többet is tud.

2017. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A "zavart" ugy ertettem, hogy baj-e, hogy egyszerre tanulok tobbet. Azt hallottam, hogy egyszerre egyre erdemes koncentralni es nekem is eddig igy valt be. Idovel en is szeretnek 4-5 nyelvet beszelni, de meg eleg fiatal vagyok szoval szerintem van idom :)
2017. dec. 10. 16:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond az egyszere több nyelv tanulásával. Elvégre gimnáziumban is legalább kettöt tanulnak, de nyelvszakosok akár hármat-négyet tanulhatnak párhuzamosan. Néha természetesen elöfordul, hogy valami éppen másik nyelven jut eszébe valakinek, de ez a ritkább.
2017. dec. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi a masik nyelv, amit tanulni kezdtel? :) Egyebkent, en azt javaslom, hogy egyszerre egyet, mert igy is az lesz a nehezseg, hogy a paroddal atallj egy masik nyelvre :).
2017. dec. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, japánt tanul a kérdezö és azt végképp nem keveri össze egyikkel sem.
2017. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!