Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia vagy spanyol, melyik...

Francia vagy spanyol, melyik nyelvet könnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 11. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A spanyolt lényegesebben könnyebb nyelv el tartják. De ha mondjuk román az anyanyelved/tudsz románul, akkor viszont a francia lehet egyszerûbb.
2017. dec. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Nincsenek könnyebb és nehezebb nyelvek. A spanyol egyáltalán nem könnyű nyelv, csak minden nyelvben más a nehézség. Azt tanuld, ami tetszik és ami hasznosabb neked.
2017. dec. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mansour ***** válasza:
Kiejtésben a spanyol nekem, és szerintem a magyar anyanyelvűek többségének könnyebb. A nyelvtan meg kb. hasonló nehézségű. A román tudás meg nagyjából egyformán segít mindkettőben. A franciában egy kicsit talán jobban, mert a románban sok a francia eredetű kölcsönszó.
2017. dec. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Román ???? ( Magyarországon születtem 😂 )

Köszönöm a válaszokat. Amúgy szeritem mindegy ,hogy melyiket tanulom( csak sajnos anyáéknak nem😭 ) mert már tudok angolul és azzal bárhol elboldogulok.

2017. dec. 12. 16:36
 5/9 Mansour ***** válasza:
Amúgy az angol tudás is jelent valamennyi előnyt mindkét nyelvnél. Talán kicsit többet a franciánál. Az angolban nagyon sok a latin eredetű szó.
2017. dec. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem rád értettem, csak egy példát hoztam fel arra, amit a 2. válaszoló is írt. Mindenkinek más számít könnyûnek és nehéznek.
2017. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem nehezebb egyik sem, de ez tőled is függ. Amelyiket jobban szereted, azt tanuld szerintem, de én a francia mellett vagyok :)
2017. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a spanyol sokkal könnyebb
2017. dec. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sok kölcsönös szó van román és spanyol között is. Nagyon sok román van spanyolban, nem véletlenül. Én spanyolt tanulok, van egy két betű amit nehéz kiejteni, de ha rendszeresen használod könnyebb lesz. A francia kiejtése viszont nehezebb én azt azért nem ajánlom. Amúgy spanyolul is van sok olyan szó ami egy az egyben angol vagy csak hasonló. Én a spanyolt mondom inkább, úgyis azt beszélik a világon a legtöbben. Latin-Amerika igen nagy...
2017. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!