Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olaszul fordítana nekem...

Olaszul fordítana nekem valaki néhány mondatot?

Figyelt kérdés

Ezt kellene lefordítani:


Szeretném megvásárolni a görkorcsolyát. Magyarországon lakom.


Üdvözlettel,

xy



2017. dec. 30. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Volevo comprare questo pattino a rotelle. Vivo in Ungheria. A szeretném szót cseréltem akarnékra mert szerintem gyakrabban használják.
2017. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2017. dec. 30. 13:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Én csak botcsinálta olaszos vagyok, soha nem tanultam iskolában, de a "volevo" az nem múlt idő (egy fajtája)?


Én "vorrei" - t írnék. Tényleg nem kötekszem, ha rosszul tudom, akkor ma is tanultam valamit.

2017. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jelen időben:

Voglio comprare questo...

2017. dec. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne köszönd mert hülyeséget írt...

A "volere" igen jelenidejű alakja "voglio" a "volevo" bőven múlt idő azon belül is imperfetto.


Vorrei acquistare il pattino a rotelle da Lei! Vivo in Ungheria.


Cordiali saluti

xy

2017. dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A "volevo" nem teljesen "hülyeség", bár jelen esetben valóban a "vorrei" a helyes.

Múlt időben azonban a teljesen korrekt "avrei voluto" minden további nélkül helyettesíthető a "volevo"-val, a beszélt nyelvi gyakorlat alapján.

Így egy "volevo comprare..." kifogásolhatatlan megfelelője lenne egy "avrei voluto comprare..."-nak.

Angolul is tudóknak: az olasz imperfetto viselkedése a feltételes múlt vonatkozásában, a beszélt nyelvben valamelyest ahhoz hasonlítható, mint az angolban az egyszerű múlt kettős funkciója (múlt idő és feltételes mód).

2017. dec. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jaa csak nem erről volt szó, nem az szerepelt a kérdésben, hogy a condizionale passato helyettesíthető-e bizonyos igékkel imperfettóban teszem azt a "volere" vagy éppen a "potere" igék esetében.

Avagy az esetleges további mondatrövidítések, amennyiben a tagmondatok alanya megegyezik.

2017. dec. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!