Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen sorozatokat és filmeket...

Milyen sorozatokat és filmeket ajánlotok egy kezdő angol nyelvtanuláshoz?

Figyelt kérdés
Kint élek Angliában és van olyan ember akinek egyáltalán nem értem hogy mit mond nekem. A "hallásomat" szeretném javítani és a szókincsemet fejleszteni. A Válaszokat előre is köszönöm.

2018. febr. 4. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézz magyar feliratos angol nyelvű filmeket, sorozatokat. Az "Agymenők" pl. nagyon jó. Szórakozol és tanulsz is egyszerre. Igaz, amerikai, de akkor is.
2018. febr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Doctor Who-t szokták dícsérni a tiszta beszéd miatt, ami jó a nyelvtanuláshoz (bár szerintem van, hogy hadarnak). Ráadásul szerves része a brit popkultúrának, szóval a nyelv mellett azt is megtudhatod pl. hogy mi olyan érdekes ebben az izében: [link] :D
2018. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézz angol tv műsorokat (Hollyoaks, Coronation Street, EastEnders, Emmerdale stb.), és kapcsold be a feliratokat a tévén.
2018. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én annak idején,szinte 0 angollal mentem ki.Lehet mondani hogy sorozatokból tanultam meg a nyelvet és persze köszönhetően a jófej,segítőkész angol kollégáknak.

Ajánlanám elsősorban a Fawlty Towers az Are you being served és a You rang m'lord sorozatokat,online filmes oldalakon eléred feliratosan őket,mivel 70-80-as évekbelu angol filmek,angol akcentus,jól érthető.Volt hogy egy részt 2-3-or is megnéztem..Mielőtt hazajöttem végleg 4 év után,voltak olyan új lengyel,litván kollégák akik nem hitték el higy nem vagyok angol,olyan szép birminghami akcentust sajátítottam el a kollégáktól.Igaz hogy miután elkezdtem érteni hogy mit is mondanak,és reagálni is tudtam rá,állandóan beszélgettem vkivel.Szerintem ez a dolog titka,még ha nem is tud túlságosan jól vki angolul,akkor is beszélni kell,majd kijavítanak,főleg ha megkéri őket az ember.

2018. febr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!