Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németben mi a különbség a wie...

Németben mi a különbség a wie gesagt és a wie ich gesagt habe között? és ha már itt tartunk milyen szabály van arra hogy a múlt időben a sein vagy a haben segédigét az alany után helyett a mondat végére rakjuk?

Figyelt kérdés

2018. febr. 5. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

wie gesagt - ahogy mondani szokták....

wie ich gesagt habe - ahogy mondtam (már)


pl. unter uns gesagt - köztünk szólva

ehrich gesagt - őszintén szólva/mondva


A szórend pedig azért olyan, amilyen a második mondatban, mert az alárendelt kérdőmondat KATI szórenddel áll. Persze jó lenne ismerni a szövegkörnyezet is... Állhat önálló kérdésként is, akkor egyenes szórend:

Wie habe ich das gesagt? Hogy is mondtam?

2018. febr. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"wie gesagt" jelentese: ismeretesen, ahogy mar emlitve volt (altalam, vagy valaki mas altal), nyilvanvaloan, ezzel nem mondok ujat, mint ahogy (valoszinüleg) mar tudod....


Pl.: Ich versuche die Waschmaschine zu reparieren, aber wie gesagt, es ist nicht leicht. - Az illetö a beszelgetes folyaman kifejtette reszletesen a mosogep hibajat, es hogy lehetsegs megjavitani, de nem könnyü. Majd a beszelgetes vegen mondja, hogy "Ich versuche die Waschmaschine zu reparieren, aber wie gesagt, es ist nicht leicht."- vagyis mint mar korabban emlitette (wie gesagt) nem lesz könnyü a gep megjavitasa.


"wie ich gesagt habe"- itt konkretan az van kihangsulyozva, hogy EN mondtam valamit.


A különbseg tehat a "wie gesagt"- altalanosan fejezi ki, ha valamiröl mar volt szo. DE: magaba foglalja, azt is, ha en mondtam valamit, A "wie ich gesagt habe"- konkretan en mondtam, emlitettem valamit.

2018. febr. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kiegeszitenem meg egy kis nyelvtannal:


"wie gesagt"- a "wurde gesagt"-bol jön, azaz PASSIVFORM, vagyis "mondva volt, mondva lett", amit igy magyarul nem mondunk, a nemet nyelvben viszont a Passiv gyakran fordul elö.


"wie ich gesagt habe"- mult idö, PERFEKT, AKTIVFORM, vagyis en mondtam.

2018. febr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Wie gesagt" - mint ahogy

már mondtam

2018. febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy

"mint ahogy azt már (máskor) is elmondtam

2018. febr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!