Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek mit jelent a putty?

Szerintetek mit jelent a putty?

Figyelt kérdés
Akkor szokták mondani, amikor valami beleesik a vízbe, illetve hallottam már hogy kisbabának is ezt mondogatta valaki, egyfajta gügyögésként. Más jelentés esetleg? Van egyáltalán ilyen szó?

2018. febr. 28. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Hangutánzó-szó. Olyan, mint a szpaccs:D:D A gügyögés is hangutánzó szó, meg amikor gagyarászik. Ott még a szónak a hangulata is számít. Meg én asszem, hogy a puttynál is:) Olyan, mint amikor leesik valami, és "Paff!" puffan, vagy lehuppan. Mint amikor hipp-hopp, amikor ugrál. Hipi-hopi meg amikor már esik lefelé , de ő meg alá nyúlkál, kapkod még, hogy nehogy leessen. Vagy pl a zutty, vagy a zötykölődés:) Meg a hoppácska, az meg hopp! Hogy ugrik egyet, az meg egy olyan hirtelen dolog:D
2018. febr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
*a hoppnál, amire nem számított, vagy nem úgy tervezte.
2018. febr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Anolul így írják, máshogy mondják, és lepődj meg, értelmes szót kapsz.

Programozóul: google: putty download, létezni nélküle elég nehéz.

2018. márc. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Magyarul a putty-t gugyogesnek hasznaljatok???

Erdekes, eredeti ertelmei egesz masak.

2018. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De nem angol nyelvterületen kérdezi, az Isten áldjon meg! Külföldön is kialakulhatott ugyanaz a szó

Pl angolul az eleven az 11

Vagy a Jolán névnek is úgy tudom, két eredete van, az egyik onnan jött, hogy jó lány, a másik meg valami külföldi.

2018. márc. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
*Küldök egy mosolygós fejet, hogy lássad, hog y nem haragudva írtam az előzőt:) De attól még áldjon meg!! :)
2018. márc. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

*Ja meg amúgy máshogy ejted ki

Szal angolosan valami páttinak, vagy max puttinak mondanám; magyarul meg simán putty, ty-vel, mint a tyúk, csak hosszan.

2018. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!