Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy tudok magyar billentyűvel...

Hogy tudok magyar billentyűvel japánul gépelni?

Figyelt kérdés
Letöltöttem a win10 re a japán bevitelt és átváltok de nem ír japánul csak mintha angolul akarna írni a billentyűzetem.

2018. márc. 3. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne a Nyelvek rovatban kérdezd, hanem a Számítástechnika rovatban...
2018. márc. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Megnézed a jobb alsó sarokban a tálcát ott, ahol át lehet állítani a nyelvet. Beállítod a japánt, és ennek van Romaji és hiragana/katakana/kanji változata is. Na ha egy nagy A betű van, akkor romaji-t gépel. AKkor rá kell kattintani az A-ra, és átvált a hiragan a-ra (あ). Ahhoz, hogy szótagjeleket vagy ideogrammákat gépelj, kell tudd a Romaji-t, ez a legtöbbet használt japán latin betűs átírás.

Pl. ha a "szia" szót akarod leírni, akkor az romaji-ban: Arigatou. Ha ezt így beírod a nem romaji-s változatba, akkor jelekkel fogja írni: ありがとう. És ne használj nagy betűket, mert akkor nem fogja kiírni a jelet :)

2018. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapból latin betűs szövegbevitelre van állítva, át kell raknod hiraganára. Ezt (többek között) az Alt+0 billentyűkombinációval érheted el.
2018. márc. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ezer köszönet . Azt én is láttam hogy lehet ott kiválasztani formátumokat de valahogy nem tudtam elállítani.


billentyű kombinációval nem is tudom váltogatni hogy katakana hiragana ,full widtht half width katakana vagy romaji legyen.


de mindegy elég ez így is hogy rákattintok ありがとう

2018. márc. 4. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Kettes: a szia az japánul arigatou? 😂 azért vicces, hogy épp te segítettél a kérdezőnek, még jó, hogy ehhez nem kellett nyelvtudás 😂
2018. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"Kettes" vagyok. Bocsi, tudom, hogy nem úgy mondják, csak először a sziát akartam írni, aztán gondoltam, hogy a köszönöm jobb lesz, és nem olvastam újra. Szóval elnézés kérek.
2018. márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi, csak lattam h rosszul irtad, es azt hittem h direkt volt :)
2018. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

És azt nem tudod hogy át lehet e állítani valahogy a billentyűzetem hogy amikor romajival írok akkor ne angolnak érezze hanem magyarnak mert baromi zavaró hogy megfordul a Z és Y . Hozzá vagy szokva hogy magyarul gépeled a romajit de amikor a japán módba vagyok akkor a romaji módban Z helyett Y ont gépelek mert ugye reflexből ezt szoktam meg.


Én átnéztem a beállításokat ,látom hogy ki lehet cserélni szavakat meg minden van több száz paraméter amit nem is értek de azt hogy magát a bevitelt mint magyar billentyűzet érzékelje kéne nekem beállítani.


Ugye csak azt lehet váltani hogy input method : romaji vagy kana


Meg az is érdekelne hogy lehet gyorsbillentyűt rakni a kana ,romaji váltásra.


Mikor bekapcsolm a gépet azt veszem észre hogy nem marad az utolsó beállításon hanem mindig romajival kezd.

2018. márc. 12. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!