Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan fejlődjek gyorsan és...

Hogyan fejlődjek gyorsan és látványosan angolból és franciából?

Figyelt kérdés

Angolból intermediat szinten vagyok (középhaladó), franciából az A1 és az A2 között (most tartok a Passé Composé és az Imparfait múltidők összehasonlításánál).

Viszont úgy érzem, megrekedtem ezen a két szinten. Hogyan fejleszthetném az angolom gyorsabban? A C1, esetleg a C2 szint lenne a célom! Sorozatot angolul nézek, szótanulásra milyen appot, vagy módszert javasoltok? Amiket eddig találtam nem igazán segítettek, de hátha elkerülte valami a figyelmem! :)

A segítséget előre is köszönöm!!!

(Az angolról fent leírtak a franciára is vonatkoznak, csak ott A1-A2 szintről indulva)



2018. márc. 10. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sorozatot? A Gyakori válaszolói valóban azt szokták írni, hogy sorozatnézéssel megtanultak 2 hónap alatt anyanyelvűeket megszégyenítő szinten, most már ők modernizálják az angol bibliát, riportműsorokat vezetnek a BBC-n és asztaltáncoltatás segítségével társalognak Shakespeare-el. :)


Én szkeptikus vagyok, én egy nívós politikai lapot és a NatGeot ajánlom olvasásra.

mellette persze háromnaponként egy regény (hát olyan krimi-terjedelmű), és akár sorozat is. :) C2 könyv meg rengeteg van, az azokban (nem egyben!) előforduló nyelvhasználati kérdéseket meg kéne emészteni (nem merek már nyelvtant írni, mert a másik elterjedt vélemény, hogy nyelvtanra, na, arra nincs szükség :) )

2018. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, bocsánat, a kérdésre nem válaszoltam... Sehogy. Gyorsan és látványosan C2-re, ilyen nincs. Amennyi munkát és időt beleteszel, az fog visszaköszönni.
2018. márc. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a zöld! Akkor nekiállok NatGeo-t olvasni angolul! :)

Illetve melyik a jobb módszer franciából? Felszedni egy alap, átfogó, de felszínes szókincset és úgy bővíteni, vagy mélyebben belemenni egy-egy témába, viszont úgy, hogy az agy részeit is megtanulom franciául, viszont a virágokhoz nem tudok hozzászólni, csak ha eljutok oda... melyik lenne praktikusabb szerintetek?

2018. márc. 12. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!