Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van itt olyan, akinel tobbnyel...

Van itt olyan, akinel tobbnyelvu a csalad? Hogyan tanitjatok a gyerekeket otthon, hogy ket anyanyelvuek legyenek?

Figyelt kérdés

Erdekelne, hogy ha a ket szulo eltero anyanyelvu es a kicsiknek mindket nyelvet szeretnek atadni kiskortol kezdve, akkor ezt mikent teszitek. Minden targy nevet mindket nyelven elmondjatok? Akkor honnan tudja, hogy melyik pl a magyar es melyik a nemet/angol stb.? Vagy ketnyelven mondjatok el, mit szabad es mit nem, hogy gyere ide, vidd oda stb.?


Szivesen meghallgatom a kezdeti modszereket, nyilvan nagyobb korban erdemes a nyelvtan miatt nyelviskolaba kuldeni a kicsiket, ha az iskolaban nem tanitjak oket az adott nyelvre, de engem az otthoni, szuloi modszerek erdekelnenek elso sorban:) En magam is hasonlo nevelest szeretnek kialakitani.



#nyelv #gyerek #olasz #angol #francia #spanyol #anyanyelv #ketnyelvuseg #fiatal gyermek
2018. márc. 25. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindkét szülő csak a saját anyanyelvén beszél a gyerekhez. Így megtanulja mind a kettő nyelvet.
2018. márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kulfoldon elunk, 2 gyerekunk van, ferjem nem tud magyarul egyaltalan. En szuletesuktol fogva csak magyarul beszelek hozzajuk. Mindent megertenek (kiveve amit nem akarnak 😀), viszont a magyart nem igazan beszelik. A kicsi meg csak most kezd beszelni, van olyan szo amit mindket nyelven mond, van amit csak az egyiken vagy csak a masikon. A nagynak nagyon meg kell eroltetnie magat hogy minel tobb magyar szot hasznaljon. Kizarolag tolem halljak a magyart (esetleg neha magyar latogatok, skype vagy magyar mesek) es egyertelmuen csak egy masodlagos nyelv nekik. Sok ilyen helyzetben levo ketnyelvu csaladot ismerek es szinte kivetel nelkul ez a helyzet naluk is a magyarral.

De a lenyeg, hogy toled csak a magyart halljak, nem kell a masik nyelven is elmondani mindennek a nevet, azt majd hallja az apukajatol, vagy a tobbi gyerektol. Olyanok mint a kis szivacs :)

2018. márc. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Az én gyerekem már itt született, ahol most is élek.

Hároméves koráig otthon tudtam maradni vele, és akkor csak magyarul beszéltünk napközben.

Mikor este a férjem hazajött, automatikusan átálltuk az ő nyelvére.

A kicsi soha, még véletlenül sem keverte össze a két nyelvet, még akkor sem, mikor már óvodába, később iskolába járt.

Én csodálkoztam ezen a legjobban.

Ma már, ha csak kettesben vagyunk, jóformán észre sem vesszük, hogy milyen nyelven "társalgunk": én felteszek egy kérdést magyarul, ő az ország nyelvén válaszol és fordítva.

Természetesen az ő anyanyelve nem a magyar, hiszen itt járt iskolába és mindig az itteniekkel beszél, de a magyart egyáltalán nem felejtette el.

Ha ellátogatunk Magyarországra, csak annyit vesznek rajta észre, hogy van egy kis akcentusa.

Egyébként mindent megért és mindent el tud mondani.

Néha előfordul, hogy egy-egy szót nem ért, de ez nem is fontos.

Vigyáztam arra is, hogy időnként magyar könyveket is olvasson, ez az egyik legjobb módja annak, hogy egy nyelv rögződjön.

2018. márc. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetertek a 2-ik valaszoloval. Foam mindent megeri magyarul, de mar teljes mondatokat osszerakni nehezkes neki. Csak egy masodik nyelv neki, de en nem is eroltettem. Mikor elkezdte az iskolat mar nehez volt, meg nem volt praktikus csakis magyarul beszelni. Sok csaladot lattam, ahol eroltettek a szulok anyanyelvet, a gyereknek csak szenvedes volt. Persze, felnottkorra hasznos lehet.
2018. márc. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!