Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban hogy van ha magamat...

Angolban hogy van ha magamat szólítom fel? Pl: Megcsináljam?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 4. 20:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Shall I do it?
2018. ápr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Basszus tényleg. Köszi a gyors választ :)
2018. ápr. 4. 20:51
 3/21 Alain Delon ***** válasza:
55%
A kérdés mitől felszólítás?
2018. ápr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nem minden kérdés felszólítás, de vannak olyan kérdések, amik felszólítások. Ezeket az utóbbiakat arról lehet felismerni, hogy a kérdésben szereplő ige felszólító módban van.


Nem felszólító kérdések:

- Szereted a csokit?

- Szép idő van?


Felszólító kérdések:

- Felvegyem a telefont?

- Becsukjuk az ajtót?

2018. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Alain Delon ***** válasza:
24%
4: Feltételeztem, hogy én vagyok kevésbé művelt és rákerestem a "felszólító kérdés"-re, de a világon sehol nem találtam ilyet. Tehát ez szimpla hülyeség. De az mitől lenne felszólítás, hogy "Becsukjam az ajtót?". Ez egy szimpla eldöntendő kérdés.
2018. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"rákerestem a "felszólító kérdés"-re, de a világon sehol nem találtam ilyet"


Úgy érted, a neten.


"Tehát ez szimpla hülyeség."


Aha, mert ami a neten nincs - sőt, amit te a neten nem találsz meg! - az szimpla hülyeség. :D


"De az mitől lenne felszólítás, hogy "Becsukjam az ajtót?"."


Attól, hogy felszólító módban levő ige van benne (becsukom - kijelentő mód; becsukjam - felszólító mód).


"Ez egy szimpla eldöntendő kérdés."


Van egy olyan csoportosítási lehetőség, hogy eldöntendő kérdések vs. kiegészítendő kérdések, és ha ilyen alapon akarod csoportba sorolni, akkor valóban eldöntendő (mint ahogy az is, hogy "Becsukom az ajtót?").

De attól még más csoportosítási lehetőségek is vannak, más szempontokból is lehet a mondatról állítani ezt-azt (pl. hogy milyen hangrendű, hogy milyen nyelven van, hogy írásbeli vagy szóbeli kérdés-e stb.)

2018. ápr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Alain Delon ***** válasza:
38%
6: Az olyan nyelvtani csoportosítás, szabály, amit te találsz ki, az biztos nincs az interneten, mert legfeljebb a te fejedben léteznek.
2018. ápr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"amit te találsz ki, az biztos nincs az interneten, mert legfeljebb a te fejedben léteznek"


Akármikor felrakhatok akármit a netre. És akkor mi van? Az, hogy fent van-e a neten valami vagy nem, semmit sem mond arról, hogy igaz-e vagy sem.

2018. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a "megcsináljam?" az nem felszólítás. Általában E/3 személyben szólítjuk fel magunkat.
2018. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Alain Delon ***** válasza:
8: De mond, mert a nyelvtani szabályokat az Akadémia írja, és ezek elérhetők mindenki számára. Tehát, ami nincs az Akadémia által hozott szabályok között, az nincs.
2018. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!