Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a helyes, a mi, vagy a...

Melyik a helyes, a mi, vagy a tessék? Szüleim tanárok, és mindig rám szólnak hogy nem mi, hanem tessék! Most hogy van ez?

Figyelt kérdés
2018. jún. 22. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gigike, fogadj szót anyuéknak! Igazunk van, udvarias embert akarnak faragni belőled.
2018. jún. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Felnőtteknél tessék, korosztályodnál a mi is elfogadható.

Én egyébként úgy szoktam vissza kérdezni, hogy: "igen?" eddig még senkinek semmi baja nem volt vele.:)

2018. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt megértik, de a "tessék?" az udvariasabb.

A "mi?" konkrétan a "mi van?" rövidítése.

2018. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a tessék a helyes. Vagyis az illő. A "mi"-t a khmmm... kevésbé jólnevelt emberek alkalmazzák.
2018. jún. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 5634535 válasza:
75%

A mi-vel az utolsó tanulatlan,ostoba,bunkó,tuskó,parasztok szoktak visszakérdezni.

Fogadd el a szüleid tanácsát,mert sokkal intelligensebb az az ember,aki a "tessék"-et használja.

Általában ezt a tanult szülök már gyerekkorban megtanítják gyerekeikkel.

Ha véletlenül fiú lennél,messziről kerüld el az ilyen nőket,(általában szőke)mert kilóg a szájukból a kapanyél,de nagy valószínűséggel egy TSZ elnököt is találnál fogai között.

2018. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 simocross válasza:
76%

Csatlakozom az előttem szólóhoz,hogy tényleg egy tanulatlan bunkó aki nem a tessék-et használja.Régebben megismertem egy lányt,és tényleg szőke volt,igaz festett,de mindegy,aki a 3 év alatt sem tudta megtanulni,hogy nem "mi,hanem tessék".!

Társaságban is olyan kellemetlen volt a tanulatlan suttyó parasztsága,hogy el is zavartam a francba.Mondjuk a szülei is egyszerűek voltak mint a faék.Messziről kerüld el az ilyen embereket,mert csak lejáratnak.Azoknak van ilyen párjuk,akinek nem jut más!!!!

2018. jún. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én a suliban nagyon szerelmes voltam egy lányba,én sem voltam közömbös számára,de iszonyatosan kiábrándultam belőle.Direkt azzal idegesített hogy más srácokkal incselkedett,pedig tudta nagyon jól hogy bánt vele.De ez csak az egyik ok volt,a másik hogy nem tudta megtanulni,hogy nem "miiiiiiiii?",hanem tessék!De a legviccesebb az volt,amikor mondta hogy "miiiiiiiiiiii?",majd ki fordult a száján akkora böszme volt.Ezzel csak saját magát minősítette.Ezek után már hamar el tudtam felejteni ezt a suttyó neveletlen lányt!
2018. jún. 27. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!