Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A csiki-csuki szónak milyen...

A csiki-csuki szónak milyen jelentései vannak?

Figyelt kérdés

Egy párat ismerek, sok olyan helyzetben halottam amikor nem értettem hogy ezt most miért használják abban az adott mondatban.


Amiket ismerek:

Cikcakkos.

sehogy sem jó.

"Megy a csiki-csuki"=rendőrök elkerülése.

És végül az a papír játék.

Ezeken kívül még mire lehet használni?


2018. jún. 23. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Oda-vissza.
2018. jún. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki-be
2018. jún. 24. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor valami sehogy sem jo. Se veled, se nelkuled - csiki-csuki allapot. Malomjatek.
2018. jún. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi a malmozásnál is használjuk pl.:

Tilos a csiki-csuki!


Ez azt jelenti, amikor egy malommal közvetlenül párhuzamosan van két bábuja ugyanannak a játékosnak és ha egyet áthúz, akkor is malom, ha visszahúzza, akkor is. Ezért nevezzük így: csiki-csuki. Mert amikor kinyitja az egyik malmot, ugyanazzal a lépéssel egyben be is zár egy másikat.

2018. jún. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én már hallottam hezitálás értelemben is. Dönteni valahogy, aztán mégse, meggondolni magunkat...stb.
2018. jún. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Két fél közti huzavona, általában mindkét félnek fárasztó és előnytelen adok-kapok játék, ahol a másik szivatása a cél, akár a saját kárunkra is, természetesen kölcsönösen.
2018. jún. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!