Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánul tanulok, viszont van...

Japánul tanulok, viszont van pár romaji ami. Hogy is mondjam (talán) csak japán nyelvben van. Ezeket hogy kell kiejteni?

Figyelt kérdés

Ezekről lenne szó:

Ō, ā, ī, ē


Gondolom van különbség a sima o, a, i, e és ezek közt. Viszont neten nem tudom hogyan kéne rákeresnem ahhoz, hogy értelmes választ kapjak.

Előre is köszi a válaszokat^^



2018. júl. 1. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A japán nyelvben (akárcsak a magyarban) fonémikus a magánhangzók hosszúsága; ez a típusú ékezet (ahogy általában más rendszerekben is) a hosszú magánhangzókat különbözteti meg a rövidektől (más szóval a kérdéses ékezetes magánhangzók hosszúak).
2018. júl. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ^∆^

Valami ilyesmire gondoltam én is, úgyhogy köszi mégegyszer a megerőtítést:3

2018. júl. 1. 16:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek átírasa egyébként az alábbiak szerint alakul:


【hiragana / katakana: rōmaji = magyar ékezetes betű】

ああ / アー: ā = á

えい / エー vagy エイ = é (vagy nyújtot e)

いい / イー: ī = í

おう vagy おお / オー: ō = ó

うう / ウー: ū = ú


Azonban ne lepődj meg, ha olyannal találkozol, ahol az efféle ékezet vagy annak "átírása" elmarad.

Pl.: Tōkyō (Toukyou/Tókjó) helyett Tokyo, Ōsaka (Oosaka/Ószaka) helyett Osaka, Kyōto (Kyouto/Kjóto) helyett Kyoto, rōnin (rounin/rónin) helyett ronin, sūdoku (suudoku/szúdoku) helyett sudoku, vagy éppen rōmaji (roomaji/rómadzsi) helyett romaji, stb.

Ezek amolyan "félhivatalos nemzetközi rövidítések/egyszerűsítések".

2018. júl. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, sokat segített^^
2018. júl. 4. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!