Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire elterjedt az angolban...

Mennyire elterjedt az angolban a “maw” szó?

Figyelt kérdés
Konkrétan szájüreget,torkot jelent.Mennyire használják?Használatos a mindennapi életben vagy csak egy szleng szó?Ha azt mondanám egy lánynak,hogy “Your maw is beautiful” vagy “I want to see your maw” megértené?

2018. aug. 14. 16:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Emberre mondva még nem hallottam. Ragadozó állatok esetében oké.
2018. aug. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Vree ***** válasza:
73%

Teljesen használható szó. Viszont a jelentését tekintve tévedésben vagy. Ahogyan #1 írta, ezt nem használhatod emberre, hacsak nincsenek tépőfogai és nem csorog a nyál a méternyi széles pofájából.

A netszótáram ezt írja:


the jaws or throat of a voracious animal.

= egy vérszomjas állat állkapcsa vagy torka


Lényegében ugyanakkor használod, amikor a throat vagy jaw szavakat, de ha még pluszban ki akarod fejezni, hogy mennyire bestiális és veszedelmes.

Vagy nagy állatra használatos, vagy pedig átvitt értelemben, mint "a halál torkából" "a gonosztevő karmai közül" "a sötét barlang tátongó torka".

A legtöbb esetben "torok"nak fordítanám, mert mi rendszerint azt a szót használjuk átvitten hasonlóan. A "pofa" szó is előfordulhat, bár nálunk az jóval kevésbé fenyegető és a külső részt is jelentheti, nem csak a belsőt.


Hogy miért nézegeted és dícséred lányok torkát, azt nem tudom, de sok sikert hozzá xD

2018. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ez olyan,mint a “mouth” csak annak a “veszedelmesebb” változata?

De ha azt mondom,hogy mouth,akkor az ajkakra gondolnak,de ha azt,hogy maw,azzal tudják hogy a szájüregre.

Többször láttam már hogy egy lány szájára a “maw” kifejezést használták

2018. aug. 14. 22:07
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Hát, ez elég abszurd. Anyanyelvi beszélőktől biztos nem hallod, mert tényleg az a jelentése, amit Vree és én leírtunk az első két válaszban.


Jobban utánanéztem. Bár az Urban Dic nem túl hiteles, szerinte a maw lehet skót szleng egy anyára, vagy a Middle Aged Woman rövidítése (pejoratív értelemben). A szájüreg az eü-ben "oral cavity," de én azt mondanám, hogy "the inside of the/your/one's mouth." Több Google keresés sem adott olyan találatot, ami azt jelezné, hogy valóban használják az emberi szájra.

2018. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
55%

"De ha azt mondom,hogy mouth,akkor az ajkakra gondolnak"


Ez nem igaz egyébként. A mouth a száj, a lips az ajkak.


"There's food in my mouth." - "Étel van a számban."


"I've got a cut on my lip." - "Van egy vágás az ajkamon."

2018. aug. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Idestova 8 éve élek Angliában, de az életben nem hallottam még ezt a szót emberrel kapcsolatban haszálni.

Igaz, olyat se hallottam még hogy bárki is a szájüregét dícsérte volna valakinek, szóval a fene tudja. Lehet te tudsz valamt amit én nem :D

2018. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek furcsa fétise lehet, úgyhogy nem hiszem, hogy akármelyikünknek elhinné, hogy emberre nem használják, hanem bestiákra. :D
2018. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Először egy kommentben találkoztam ezzel a szóval,ez volt “She has the most beautiful maw,what I’ve ever seen” .De olyat is láttam már,hogy egy lány a saját szájára mondta,hogy “my maw”.
2018. aug. 14. 23:15
 9/25 anonim ***** válasza:
Social median latom, mint 1. mother, 2. mouth.
2018. aug. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%
Biztos black talk vagy valami regionális hülyeség.
2018. aug. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!