Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a küllönbség canned es a...

Mi a küllönbség canned es a could között? :O

Figyelt kérdés
kicsit kopott az angol tudásom, most próbálok visszarázodni, kerestem oldalakat ahol az igék le vannak írva hogy hogyan kell öket ragozni. 3 oldalnál is a "to can" igének multidejére cannedet írtak. eddig erről még sosem hallotam csak could :D

2018. aug. 16. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

igen, mert a "to can", az azt jelenti, hogy konzerválni, konzervet készíteni. Ennek valóban canned, canned a második és harmadika alakja, lásd pl. canned food = konzerv(ált) kaja.

A can az segédige, nincs to-infinitive alakja, és valóban could a múltideje.

2018. aug. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Öööö.... azokat az oldalakat kerüld el inkább a jövőben.

A "canned" azt jelenti konzervált. Pl. canned meat = húskonzerv.

A "can" pedig rendhagyó ige, ezeknek a ragozásáról vannak jobb oldalak is:

[link]

2018. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Így már értem :) köszönöm a válaszokat.

Igazábol próbálok németül és angolul fejlődni, egy nagyon jó német oldalt találtam ahol az összes ige összes alakját megtalálom : [link]

igazábol ilyet kerestem csak ugye amiben az angol igékre tudok rákeresni (tudom angolban nem olyan bonyolult a ragozás de gondoltam egyszerűbb egy ilyen oldalt találni mint ez, csak beírom az igét és kidobja az alakjait). Esetleg nem tudtok ehhez hasonlót ajánlani?

2018. aug. 16. 21:14
 4/4 Vree ***** válasza:

Angolban igazából csak a rendhagyó igéknek (irregular verbs) van alakjuk. Írd be keresőbe magyarul vagy angolul és tucatnyi listát olyan listát találsz majd, mint ez:

[link]

Tanulóknak az olyan listák a leghasznosabbak, amik gyakoriság szerint rendszerezik őket (tehát a be alakjai először, aztán a segédikék, aztán a leggyakoribb sima és csak aztán a többi).

Az összes többi igénél megegyezik a múlt és a 3. alak (-ed), ezenkívül létezik még az -ing-es vagy "gerund" alak, és ezenkívül külön alaknak számít a "to _", az infinitive alak.

Ezek kvázi megfeleltethetőek a magyar melléknévi igenevek 3 típusának: megbocsájtandó (to forgive), megbocsájtó (forgiving), megbocsájtott (forgiven).

A to jelzi a mi -ni tőalak ragunkat is.

Más alakja az angol igéknek nincs. Ami fontos rag még létezik, az csak E/3 személyben kapott -s/es...és ennyi.


Ha olyan oldalt keresel mint amit linkeltél, itt van pl. ez:

[link]

de hamar látni fogod, hogy kvázi felesleges a lista, mert mindig ugyanazok az alakok ismétlődnek.

De ha gyakorolni akarsz, és kvázi megoldókulcsként, őnellenőrzésre használnád, arra jó lesz.

2018. aug. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!