Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Brit/amerikai angol? Melyiket...

Brit/amerikai angol? Melyiket beszéltek (/szeretnétek beszélni), melyik a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés

2018. aug. 17. 15:00
 1/7 Vree ***** válasza:

Gyakorlatban én valami furcsa amalgámot beszélek, amiben mindenféle hatás keveredik xD

Hogy melyik verziót beszéled, az igazából azon múlik, hogy hol élsz/dolgozol, kikkel kerülsz napi kapcsolatba.


Szerintem mind a kettőből tudj annyt, hogy ne jöjj zavarba, ha más a bevett kifejezés valamire, és ennyi.

2018. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a britet jobban szeretem, egyszerűen a kiejtés miatt, de őszintén, a kettő kb ugyanaz. Olyasmi különbségek vannak, hogy a favourite - favorite, colour - color szavak kicsit máshogy néznek ki, film helyett movie, biscuit helyett cookie. De ugyanaz.
2018. aug. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a brit szebb hangzásra és kicsit kifinomultabb- iskolában ezt tanulom.

Viszont a filmek miatt beszédben én inkább az amerikait használom. Ez szerintem nem olyan szép, de egyszerűbb (a brit angolban többféle szófordulat van, jobban váltogatják az igeidőket).


De én is azt mondom, hogy a legjobb ha mindkettőnek a szavait ismered.

2018. aug. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Nem beszélek senkivel, de mikor az akkori "műholdasnál" a brit akcentusos Sky News megszűnt, és csak a CNN volt, hát majdnem sírva fakadtam. :D

De Gary Cooper, Robert Redford, Charles Bronson, Lee Marvin vagy Steve McQueen úgy imádnivaló, ahogy van. :)

2018. aug. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Londonban tanultam meg igazából beszélni, és az angolomba akadt egy csomó csúnya londoni szleng szó (innit, mate yo, cunt stbstb) amit otthon az iskolákban, nyelvtanárok nem tanítanak. (seholsem)

Ezenkívül felvettem egy csomó bevándorlók által használt kiejtésmódot, ami szerintem sérti az angolok fülét, szóval lett egy ilyen "immigrant english" katyvasz a fejemben :D

Ezért is járok nyelvtanfolyamra (amit egy indiai nő tart erős indian akcentussal :D)

2018. aug. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán beszélek, de brit sorozatokat nézek (Who, Hex, Sherlock, Mirror, stb.), meg sok brit filmet, mert tetszenek, így nekem a brit a szívem csücske :)


Bár mikor megszólalok brites kiejtéssel mondom a szavakat.

2018. aug. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a brit angolt sokkal jobban szeretem, nekem valahogy könnyebben megérthető az akcentusuk, mint az amerikaiaknak. Amikor ezt akámelyik osztálytársamnak elmondtam, lényegébe hülyének néztek, és nem voltak képesek felfogni, hogy hogy érthetem jobban a btit angolt, mint az amerikait. Valahogy mindegyikük jobban érti az amerikait (jó, lehete mert sok amerikai filmet néznek) :D

Azért örülök, hogy itt sokan írták a brit angolt, majd biztos megmutatom nekik ezt a kérdést. :D

2018. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!