Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik idegen nyelv tetszik...

Melyik idegen nyelv tetszik nektek a legjobban és miért? Tanuljátok is?

Figyelt kérdés

2018. aug. 28. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem az angolt, nemsokára meglesz a felsőfokú belőle.

Az olasz szerintem a legszebb nyelv, azt két éve tanulom. Hát, az angol után nehéz, de haladok.


17/L

2018. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Katalán. Nem olyan száraz, mint a spanyol, és nem olyan orrhangú, mint a francia. Nekem tetszik. A portugál is, nagyon érdekes. Azonkívül a szláv nyelvek többsége. Oroszul tanulok.
2018. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Értem :) én is felsőfokot tervezek angolból még idén és én is tanulok oroszt, nagyon kedvelem a hangzását 😀

Fura egy lista, de én ezer éve rajongok a németért (magánszorgalomból tanulgatom is), de a francia is ugyanannyira tetszik. Török is érdekel, ha egyszer nagyon sok időm lesz, szívesen tanulnám azt is.

2018. aug. 28. 17:38
 4/13 anonim ***** válasza:
A finn a szívem csücske, változó aktivitással tanulom is, bár ez mostanában kimerül a rádióhallgatásban, mert már az összes begyűjtött nyelvkönyvön végigértem. A hangzását és a miénkhez hasonló nyelvtanát egyaránt szeretem.
2018. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Olasz, mert szép dallamos nyelv, illetve mert tanultam, és bár kissé komplikált a nyelvtana, teljes mértékben logikus.
2018. aug. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem tanulom, de a mordvin és egyéb hasonló, Oroszországban található köztársaságok nyelvei érdekesek, szépek.
2018. aug. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat!

Utolsó, ezek a nyelvek milyen jellegűek? Van bennük szlávos vonás mondjuk az orosz hatására vagy esetleg keletiesek? Sajnos nem tudok róluk túl sokat, de felkeltetted a kíváncsiságom ☺

2018. aug. 28. 20:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Az angol azért tetszik mert megy. Értem, könyveket olvasok, regényeket. Jó érzés, hogy megértem, megértenek. De azért nem vagyok anglomán.


Németül szinte mindent megértek, de csapnivaló nyelvtannal beszélem. Nem is szeretem, de hasznos.


Olasz. No, az nagyon tetszik. De még fejleszteni kell. Írásban kibogarászom, beszédben még nagyon gyors nekem.


Rajta vagyok a francián, írásban kb. megértem, olasz, angol alapján sok minden "átjön". De, hogy beszélt formában valaha is jól megértsem... Kétséges.


A törökkel próbálkozom, tetszik, nagyon logikus magyar ésszel, csak már "tönkrevágta" az agyam nyelvtanulás szempontból az angol/német. Épp attól furcsa, hogy közelebb áll a magyarhoz. Kevés hozzá az anyag, az is gond.

2018. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hasonlóan érzek én is a "tönkrevágta az agyam az angol" dologgal kapcsolatban :D

Oroszban néha nyelvtan szempontjából sokkal egyszerűbb lenne "magyarul" gondolkodni, de nagyon sokszor az angol ugrik be és görcsösen ragaszkodom pl a kötött szórendhez, ami itt nincs vagy a létige kirakásához, holott elhagyható bizonyos esetekben, de az "is/are/am" stb már túlságosan berögzült.

2018. aug. 28. 21:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Arab a legszebb, de nem tanulom (még!)
2018. aug. 30. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!