Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem jó Magyarországon a...

Miért nem jó Magyarországon a magyar nyelv?

Figyelt kérdés

Manapság már nem gyors kölcsön van, hanem rapid kölcsön!

Rapid=magyarul, gyors! De itt nem jó a saját anyanyelvünk sokaknak... Micsoda nyomorúságos társaság él itt!!!



2018. szept. 14. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Igazából nagyon sok dolog magyarra lefordítva furcsán vagy szimplán hülyén hangzik.
2018. szept. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem "gyors kölcsön", hanem gyorskölcsön. Ez már igazi magyar...
2018. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Ősi magyar szokás, hogy majmoljuk a külföldet. Ide tartozik az idegen szavak használata ott, ahol a megfelelő magyar szó ugyanolyan jó lenne.
2018. szept. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
Nekem teljesen jó. Egyébként mit akartál kérdezni?
2018. szept. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Tegnap kaptam messengeren egy uzenetet. Az iro nem beszel angolul. Az uzenet: kavalkád szinek.

B...d ki. Meg kellett neznem a szotarban mit jelent.

Ja, cavalcade, sokasag. De, az angol lovas felvonulasra, nagy tomegre hasznalja! Jot rohogtem kedves magyaron. Mar megint majmolas, rossz ertelemben, fonatikusan, nulla angol nyelv ismeretevel.

2018. szept. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt látom, hogy a kormányzat tagjai beszélnek az anyanyelv ápolásáról, de ők sem beszélnek magyarul! Ez komoly ellentmondás. De van itt gond bőven... Minden területen.
2018. szept. 15. 09:19
 7/13 anonim ***** válasza:
7%

Hmmm, nem tudom, a gumi és a csont szavak mennyire magyarok, de ez a kérdés azon belül is a porhanyósra rágott kategória.

Elég nagy valószínűséggel feltételezhetem, nem nagyon olvastál Jókait, vagy legfeljebb az ifjúság számára átdolgozott kiadást. Bár, elképzelhető, hogy ő sem elég magyar.

2018. szept. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Félreérted. Magyarországon a magyar nyelv jó, azonban vannak néhányan akik a) nem ismerik) b) szégyellik c) nem tudják,hogy itt mit kell használni.
2018. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A nyelv mindig is egy plasztikus dolog volt, attól függően hogy épp milyen népekkel álltunk kapcsolatban, folyamatosan vettünk át új szavakat tőlük. Jelenleg az internet korát éljük, a fiatalabb generációk mondhatni ebben nőttek fel, hogy mindent online keresnek. Az internet nemzetközi nyelve pedig az angol. Az ember pedig minél gyakrabban találkozik az ottani, nemzetközi kifejezésekkel, annál gyakrabban, annál ösztönösebben használja őket a mindennapi életben is.

Lehet ezen háborogni, de tenni nem tudsz ellene, tetszik vagy sem. Ez a jövő, mert az újabb generációk már egyre inkább online nőnek fel, a nyelvet pedig alapvetően mindig is a többség által használt kifejezések alakították.

2018. szept. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
Ez a beszéd, köszönöm. Millió példa lehetne különböző korokból, de legyen elég Szepesi, aki a "micsoda nyomorúságos társaság" törzsgárdatagjaként üvölti egy nemzetnek, hogy: góóóóóóóóóóóól...
2018. szept. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!