Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire nehéz nyelv a német?

Mennyire nehéz nyelv a német?

Figyelt kérdés
Mondjuk az angolhoz viszonyítva. Nehezebb megtanulni?

2018. szept. 17. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz. Én pl nem is tudok németül.
2018. szept. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem könyebb. A helyesírás és a szókincs magyarból egyszerűbb, kevesebb az igeidő, egyszerűbb használni őket, sok a tükörfordítás, a hasonló vonzat. Ami nehezebb: a bonyolultabb szórend, a névelők és a több ragozás (névelő, jelzők)
2018. szept. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Németnek bonyolultabb a nyelvtan része, nekem legalább is. Én általánosba németes voltam, ezt tanultam mert azt állították hogy nekem ehhez jobban lenne érzékem. Nem volt az, nagyon nehezen ment, szinte semmi nem ragadt meg bennem.

Aztán gimibe angolul kezdtem el tanulni, az valóban sokkal könnyebb, ott bizonyos szavak jelentését kell jól megtanulni, főleg aminek nincs igazán pontos magyar megfelelője az egy kicsit veszélyes. A nyelvtan részét meg csak egyszer kell jól megtanulni, nem egy bonyolult dolog, csak meg kell érteni, nem bemagolni, hanem megérteni. Ha ez sikerült akkor be kell gyakorolni, és ha megvan a megfelelő ismeret a szavak terén akkor onnantól már gyerek játék az egész.

Német ennél bonyolultabb, nem is igazán értettem mi micsoda, sokszor egyes szavakat sem tudtam megjegyezni mert annyira nem illettek össze.

2018. szept. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mansour ***** válasza:
100%

Erős alapfokig eljutni az angolban sokkal könnyebb.Ha ez megvan, a továbblépés a középfokra kb. hasonlóan nehéz mindkettőben. Ha a középfok is megvan, és még tovább megyünk, akkor már az angolban nehezebb a továbblépés.

Ezt nagy általánosságban mondom, egyéni kivételek persze lehetnek.

2018. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy a 4-es írja. Az angol-német viszonyára a piramis-példát szokták felhozni.

A német egy talpán álló piramis: az alapokhoz nagyon meg kell szenvedni vele, viszont minél jobban elmélyül az ember a nyelvben, annál könnyebbé válik, mert szépen lassan kirajzolódik, hogy a német nyelvtan elképesztően logikus.

Ezzel szemben az angol egy feje tetejére állított piramis: alapszinten meglehetősen könnyű elsajátítani, viszont ha valaki igazán igényesen szeretné beszélni, akkor az igazi nehézségek csak alap-, s főleg középfok után jönnek.

2018. szept. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Eléggé. Csoda, hogy nincs rajta súlyadó..
2018. okt. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!